We współczesnych aranżacjach poza dopasowanym i estetycznym wyglądem ważna jest także funkcjonalność mebli. Jednym ze sposobów na poprawę funkcjonalności wyposażenia i nadaniu im mobilności jest montaż kółek meblowych. Solidne stalowe koła możesz umieścić w meblach wykonywanych samodzielnie, a także gotowych produktach z drewna czy płyt meblowych. Pamiętaj jednak, żeby dobrać takie kółka meblowe, które poza funkcjonalnością będą charakteryzowały się także estetyką. W poniższym tekście przedstawiamy kilka pomysłów na wykorzystanie kółek meblowych.

Dlaczego warto zamontować kółka do mebli?

Kółko stalowe RETRO obrotowe

Kółko stalowe RETRO obrotowe

Montaż kółek meblowych to ciekawy sposób na poprawę funkcjonalności całego pomieszczenia. Dzięki nim niektóre elementy wyposażenia będzie można w łatwy sposób przemieścić. Jeśli zamontujesz je na podstawach mebli, najcięższe dekoracje szybko zmienią ustawienia. W sklepie rustykalneuchwyty.pl możesz znaleźć kółka, które przypominają produkty wykorzystywane przed dekadami. Pozwoli Ci to zastosować je we wnętrzach stylizowanych na pomieszczenia industrialne. Do ich wykonywania wykorzystywana jest stal, dzięki czemu są także trwałe i mogą przenieść spory ciężar.

Kółka możesz umieścić na nogach dużych stołów jadalnych lub konferencyjnych w przestrzeni biurowej. Stoły umieszczone przy ścianie będziesz mógł w ten sposób wytoczyć na środek sali, dzięki czemu usiądzie przy nich więcej osób. Nogi wykończone kółkami meblowymi sprawdzą się także w stolikach kawowych, które ustawione przy ścianie nie zajmują wiele miejsca. Podczas wizyty gości z łatwością można przestawić stolik i umieścić go w centralnym miejscu. Kółka mocowane na stolikach to także rozwiązanie stosowane w meblach wykonywanych z palet. Stoliki kawowe złożone z dwóch lub więcej palet są bardzo estetyczne, jednak mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Dzięki kółkom meblowym z łatwością będzie można je przemieścić, co sprawdzi się zwłaszcza w restauracjach czy kawiarniach.

Kółka na meblach świetnie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, w których funkcjonalność zmienia się wraz z wysunięciem konkretnego stolika lub szafki. Czasem montaż kółek meblowych może być też sposobem na podniesienie konstrukcji komody czy stołu. Dzięki nim mebel będzie wyższy o kilka centymetrów i dodatkowo stanie się mobilny. Jeśli obawiasz się, że duży jadalniany stół straci stabilność przez montaż kółek, przymocuj tylko dwa na wybranej ścianie. Wówczas wystarczy nieznacznie podnieść stół, by móc go przemieścić nie ryzykując utraty stabilności podczas użytkowania.

Mogą Cię zainteresować


Skrzynie na drobne przedmioty

Kółka meblowe możesz wykorzystywać nie tylko do tworzenia nowoczesnych aranżacji. Jeśli zajmujesz się samodzielnym wykonywaniem elementów wyposażenia, możesz znaleźć dla nich miejsce w skrzyniach. To rozwiązanie docenisz szczególnie w warsztacie czy garażu. Wówczas przechowywane wewnątrz skrzyni ciężkie narzędzia czy części łatwo możesz przemieszczać i sięgać tylko po te potrzebne. Kółka możesz umieścić także na spodzie tradycyjnej skrzyni z narzędziami i umieścić ją w pobliżu podczas pracy. Po zakończonej pracy skrzynie ponownie możesz umieścić pod ścianą i zrobić miejsce na zaparkowanie samochodu.

Skrzynie na kołach to także świetny pomysł na wyposażenie piwnicy czy niewielkiego magazynu. Wówczas, żeby dostać się do skrzyni położonej w głębi pomieszczenia możesz wyjechać innymi. Nawet jeśli wewnątrz będą ciężkie słoiki z przetworami lub inne przedmioty, nie sprawi Ci trudności ich przemieszczanie po posadzce. Skrzynie na kółkach to też jeden z elementów, który wpłynie na funkcjonalność pokoju dzieci. W mobilnych skrzyniach można umieszczać zabawki lub maskotki, dzięki czemu utrzymanie porządku w tym pomieszczeniu będzie łatwiejsze.

Kółka meblowe w ogrodzie

Kółko meblowe CASTER

Kółko meblowe CASTER

W asortymencie sklepu rustykalneuchwyty.pl znajdują się kółka wykonane z wysokiej klasy stali. Często dodatkowo są zabezpieczone przed wilgocią i korozją. Dzięki temu są trwałe i możesz wykorzystywać je także do wykonywania mebli ogrodowych. Kółka spełnią swoje zadanie, jeśli będą umieszczone na podstawach stolików przechowywanych w kącie werandy lub w garażu. Wówczas w razie potrzeby z łatwością możesz nimi wyjechać i przygotować posiłek na świeżym powietrzu. Podobne kółka umieść na ławach drewnianych, których przenoszenia może być uciążliwe. Pozwoli Ci to w kilka minut urządzić werandę, ogród zimowy lub plac przed domem. Kółka pomogą Ci też w sytuacjach awaryjnych, kiedy nagła zmiana pogody zmusi Cię do uciekania pod zadaszenie.

Kółka meblowe o charakterystycznych kształtach mogą też znaleźć się pod drewnianymi donicami na kwiaty lub skrzyniami z warzywami. Wówczas nie tylko możesz umieścić je w dobrze nasłonecznionym miejscu, ale także schować pod zadaszenia podczas gradu czy wichury. Dzięki temu nie zniszczysz upraw, a plony z mobilnych grządek będą większe. Stalowe kółka meblowe to także rozwiązanie nadające mobilności innym elementom wyposażenia ogrodu. Możesz umieścić je na spodzie kosza na śmieci, skrzyni na piasek czy pojemnika na deszczówką. Pamiętaj tylko o odpowiednim doborze kół do ciężaru konstrukcji, co pozwoli uniknąć katastrofy.

Mogą Cię zainteresować