Drzwi przesuwne do salonu z aneksem kuchennym

Budując dom czy kupując mieszkanie, możemy wybrać kuchnię otwartą na salon lub też zdecydować się na ich oddzielenie za pomocą ścian, otworów drzwiowych i drzwi skrzydłowych. Coraz częściej stawiamy na nowoczesne aranżacje, jakimi są kuchnie półotwarte. A zatem jeśli chcemy oddzielić nasz salon od części kuchennej, sięgnijmy po drzwi przesuwne. Rozwiązanie to warto przemyśleć już na etapie budowy, ponieważ drzwi przesuwne do salonu połączonego z kuchnią będą wymagały dość szerokiego przejścia, które ułatwi komunikację pomiędzy tymi wnętrzami. Szerokie drzwi przesuwne do salonu z aneksem kuchennym pozwolą nam z jednej strony połączyć obie strefy funkcjonalne salonu i sprawić, że będzie on przestronniejszy i jaśniejszy, a drugiej — ukryją kuchnię w razie potrzeby.

drzwi przesuwne szklane

Więcej w kategorii drzwi przesuwne

Wybierając drzwi przesuwne do salonu, postawmy na drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się zapachów po całym salonie w trakcie gotowania. Niemniej jednak drzwi przesuwne naścienne sprawdzą się w takim układzie wnętrz, jednak wówczas warto zadbać o odpowiednią wentylację kuchni i salonu. To, jakie drzwi przesuwne do salonu wybierzemy: drewniane, metalowe czy szklane z mlecznobiałą lub transparentną szybą zależy tylko i wyłącznie od stylu naszych wnętrz oraz naszych indywidualnych upodobań. Zawsze jednak warto wybrać modele eleganckie, ale dość proste tak, aby drzwi przesuwne jedynie dopełniały wystrój salonu, a nie stanowiły dla niego konkurencję. 

Drzwi przesuwne do salonu połączonego z sypialnią

Drzwi przesuwne sprawdzą się także w salonie bezpośrednio połączonym z częścią sypialnianą. Takie rozwiązanie pozwoli uzyskać nam strefę intymną doskonałą do snu i wypoczynku od strefy dziennej przeznaczonej do relaksu i przyjmowania gości, które w dowolnym momencie możemy połączyć, rozsuwając drzwi przesuwne i zwiększyć przestrzeń naszego salonu.

Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nasze mieszkanie jest raczej małe. Wówczas możemy postawić ścianę działową wykonaną z bardzo solidnych materiałów, które wytrzymają  obciążenie drzwi. Drzwi przesuwne sprawdzą się także w mało ustawnych mieszkaniach, w których salon połączony jest wnęką w ścianie z mniejszym pokojem. W takich aranżacjach wystarczy umieścić drzwi przesuwne naścienne, aby uzyskać dodatkową przestrzeń idealną do snu i wypoczynku, ukrytą przed wzrokiem gości oraz tłumiącą hałasy dobiegające z głównej części salonu.

Coraz częściej drzwi przesuwne do salonu możemy spotkać w nowoczesnych i modnych aranżacjach, które nie mogą narzekać na brak przestrzeni. Sprawdzą się one domach i mieszkaniach, w których chcemy mieć dostęp do naszej sypialni bezpośrednio z salonu. Drzwi przesuwne drewniane, metalowe i szklane doskonale pasują do stylu industrialnego, loftowego, nowoczesnego i minimalistycznego, które często rezygnują z tradycyjnego podziału wnętrz, ale i do stylów bardziej klasycznych, wiejskich, skandynawskich i japandi, które stawiają na jasne pomieszczenia dobrze oświetlone naturalnym światłem.

 

drzwi przesuwne drewniane

Więcej w kategorii drzwi przesuwne sosnowe

Drzwi przesuwne do salonu z domowym home office

Drzwi przesuwne do salonu sprawdzą się także, jeśli chcemy w nim wydzielić strefę relaksu od strefy przeznaczonej do pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zbudujemy w swoim salonie domowy home office, który zapewni nam spokój, wygodę i odpowiednią higienę pracy, nawet gdy w salonie będą przebywali inni domownicy czy bawiły się dzieci. Ciekawym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne szklane z transparentnym lub półtransparentnym szkłem, które nawet w przypadku, gdy będą zamknięte, to optycznie połączą obie strefy, dzięki czemu powiększą salon, a gra świata na tafli szkła doda mu przestronności. W dużych przestronnych domach warto wybrać podwójne drzwi przesuwne umieszczone na szklanej ścianie, które razem nadadzą naszemu domowemu gabinetowi niezwykłej elegancji, zachowując jednocześnie minimalizm takiego rozwiązania. Niemniej jednak możemy sięgnąć po drzwi przesuwne do salonu wykonanego z eleganckiego ciepłego drewna lub też chłodnego industrialnego metalu, które wizualnie oddzielą przestrzeń do relaksu i pracy oraz połączą je w razie potrzeby.

Drzwi przesuwne do salonu jako osobna ściana

Niezwykle ciekawie zarówno w małych, jak i bardzo przestronnych pomieszczeniach, które chcemy oddzielić od innych wnętrz lub rozdzielić strefy o różnej funkcji, będą prezentowały się drzwi przesuwne do salonu, które zastąpią nam całą ścianę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko otworzymy i zamkniemy przestrzeń salonu, ale i nadamy mu wyjątkowy charakter. Takie drzwi przesuwne będą stanowić niezwykle ważny i atrakcyjny element wystroju oraz ukrywać dodatkowe pomieszczenie przed wzrokiem gości, pełniąc funkcję ukrytej ściany.

 

drzwi przesuwne drewniane

Więcej w kategorii drzwi przesuwne dębowe

Drzwi przesuwne do salonu z osobami starszymi i niepełnosprawnymi

Drzwi przesuwne do salonu i do pozostałych pomieszczeń będą wręcz niezastąpione, jeśli w domu czy mieszkaniu mieszkają osoby niepełnosprawne lub starsze. Drzwi te nie tylko nie reagują na przeciągi i nie zatrzaskują się jak tradycyjne drzwi skrzydłowe, które mogą wyrządzić krzywdę osobom z ograniczoną sprawnością, ale i przesuwają się lekko i płynnie, dzięki czemu nie wymagają użycia siły. Sprawdzą się zwłaszcza w domach z osobami poruszającymi się na wózku inwalidzkim – tradycyjne drzwi skrzydłowe otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, przez co znacznie utrudniają obsługę tym osobom.

 

Podsumowanie

Drzwi przesuwne do salonu to idealne rozwiązanie zarówno do małych, jak i przestronnych wnętrz. Aranżację salonu, w którym chcielibyśmy oddzielić strefy relaksu od strefy sypialnianej, kuchennej czy przeznaczonej do pracy, możemy uczynić bardziej funkcjonalną, wstawiając do niego drzwi przesuwne, które w razie konieczności oddzielą te przestrzenie lub połączą, nadając całemu salonowi przestronności. Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe lub takie, które zastąpią nam całą ścianę to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie w salonach o dużym metrażu. Pozwalają one ukryć przestrzeń przed wzrokiem innych, a także stanowią oryginalny i nowoczesny element wystroju naszego salonu, zapewniając doskonałą komunikację pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

 

drzwi przesuwne drewniane

Więcej w kategorii drzwi przesuwne szklane