TRADYCYJNE OŚWIETLENIE

  

Pstryk… Włączamy światło.

Żarówka się zapala.

Wnętrze się rozświetla.

 

Światło w naszym domu to jednak nie tylko żarówka – tradycyjna żarowa, energooszczędna, czy ostatnio bardzo popularna typu LED. To przede wszystkim obudowa oświetlenia, która może stać się wisienką na torcie w naszym wnętrzu.

Sklepy oferują setki, a nawet tysiące typów kloszy, lamp czy kinkietów. Papierowe, kolorowe klosze, szklane żyrandole, metalowe obudowy oraz różnokształtne lampy wykonane ze sztucznego tworzywa. Wybór ogromny, ale jak znaleźć tę wyjątkową lampę, która ma nie tylko oświetlać pomieszczenie, ale i dodawać mu uroku?

W stylowych wnętrzach każdy element to część układanki – puzzli, w której wszystko musi idealnie pasować. Wszelkie dodatki do takich projektów najlepiej zamawiać w sklepach specjalizujących się danym stylu. Nie tylko znajdziemy tam przedmioty, które będą nas interesować, ale otrzymamy fachową poradę oraz wartościowy produkt wykonany na zamówienie. Styl rustykalny wymaga dobierania wyjątkowych dodatków, które współgrają z meblami, podłogami, itd. Cennych dodatków do takiego wnętrza nie znajdziemy w sklepach sieciowych, które stawiają na ilość i nowoczesność projektów.

Oświetlenie w stylu rustykalnym to przede wszystkim lampy wykonane z ciężkich materiałów, tj. metal. W każdym pomieszczeniu najważniejsza jest główna lampa sufitowa – duża z mocną żarówką. Z rustykalnym wnętrzem świetnie współgrają metalowe klosze w naturalnym, stalowym kolorze lub emaliowane.

//rustykalneuchwyty.pl/klosz-w-stylu-retro-215mm.html

//rustykalneuchwyty.pl/klosz-w-stylu-retro-360mm.html

Inspiracja Oświetleniowa

Źródło: link

 

Prawdziwą gratką dla miłośników stylu retro jest możliwość zakupienia metalowego żyrandola specjalnie pordzewiałego. Ta lampa skradła moje serce i na pewno znajdzie się dla niej miejsce w moim domu.

//rustykalneuchwyty.pl/zyrandol-w-stylu-retro-pordzewiany-280mm.html

Dość nietuzinkowym i oryginalnym pomysłem jest oświetlenie wnętrza za pomocą dużej żarówki zamontowanej na różnobarwnym przewodzie elektrycznym //rustykalneuchwyty.pl/kabel-pradowy-dwuzylowy.html . Zainstalowana na sznurze, podwieszona na specjalnym uchwycie sufitowym //rustykalneuchwyty.pl/uchwyt-sufitowy-lampy-hak.html zaskoczy niejednego naszego gościa. Kabel elektryczny możemy „puścić wolno” lub dowolnie tworzyć pętle i wiązania.

 

Retro żyrandol

Źródło: link

 

Oryginalny żyrandol

Źródło: link

 

W dużych pomieszczeniach lub podzielonych na strefy użytkowe, jedna duża lampa czasem nie wystarcza. Doświetlić wnętrze można stylowym kinkietem, również z metalu. Polecam te wykonane ręcznie, które perfekcyjnie i starannie wykończą wnętrze.

//rustykalneuchwyty.pl/kinkiet-podwojny-recznie-wykonany.html

 

Doświetlenie miejsca do pracy przy biurku/czytania ulubionej książki jest niezwykle ważne dla naszego wzroku. To co dobre dla nas, może stać się dobre dla naszego wnętrza. Dlaczego nie wybrać do gabinetu ciekawej lampy stołowej, przy okazji jedynej w swoim rodzaju? Oto propozycje nietuzinkowych lamp stołowych – nocnych od rustykalneuchwyty.pl. Są wyjątkowo niebanalne.

 

Rustykalna lampa

 

Rustykalna lampa

 

Każdy element naszego wnętrza cieszy oko i duszę, kiedy współgra z całością. Niewinne klosze, lampy i lampeczki mogą dodać charakteru naszemu rustykalnemu pomieszczeniu.

A teraz….

Bzzzyk… Zabrakło prądu?

Przydałby się stylowy świecznik?