Łazienka to szczególne miejsce, w którym możemy na chwilę zostać sami i zrelaksować się podczas kąpieli. Dlatego też chcemy, aby była urządzona tak, by zapewniała nam nie tylko komfort korzystania z niej, ale i przyjemne wrażenia estetyczne. Dlatego też aranżacje wnętrz tego rodzaju powinny być przemyślane co do każdego detalu, bo to właśnie one nadają wnętrzom ostatecznego szlifu i charakteru. Baterie łazienkowe wykonane z chromowanej stali są nudne i nijakie, dlatego warto wybrać z bogatej oferty profesjonalnych sklepów całkiem nowe propozycje, jakimi są czarna armatura łazienkowa oraz złote baterie łazienkowe idealne do wnętrz stylowych i urządzonych ze smakiem.

Jak wybrać baterie łazienkowe idealne do naszej łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, które kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem zwłaszcza po ciężkim dniu. Pełni przede wszystkim funkcje użytkowe, ponieważ to w niej dbamy o codzienną higienę i pielęgnację. Spójne i harmonijne aranżacje wnętrz tego typu przejawiają się w dbałości o najmniejsze detale, a kropkę nad „i” w wystroju łazienki stanowią baterie łazienkowe. Bez względu to, czy będą to baterie umywalkowe do umywalki wykonanej z kamienia lub klasycznej ceramiki, wolnostojące lub naścienne baterie wannowe, czy też baterie prysznicowe zasada dotycząca ich wyboru jest jedna: wszystkie z nich powinny być dostosowane do konkretnych urządzeń pod względem wielkości, ustawienia i montażu, a także względem siebie pod kątem stylu i koloru. Armatura łazienkowa stanowi bowiem nie tylko wyposażenie łazienki o funkcji praktyczniej, ale może i powinna pełnić także funkcję dekoracyjną. Dzięki temu pozwoli nam stworzyć aranżacje wnętrz, które zachwycają swoim niebanalnym i wyraźnie podkreślonym stylem.

baterie prysznicowe

Więcej w kategorii baterie prysznicowe

Czarna armatura łazienkowa – ponadczasowa elegancja warta uwagi

Czerń jest kolorem bardzo uniwersalnym, który pasuje do wszystkiego. Mimo to nieumiejętnie dobrane baterie łazienkowe w tym kolorze mogą zburzyć aranżacje wnętrz w niektórych stylach. Jedno jest pewne — czerń nadaje łazience elegancję i zawsze będzie na topie, ponieważ idealnie komponuje się z każdym kolorem. Powinniśmy jednak uważać, aby nie burzyć harmonii całego pomieszczenia. Zdecydowanie powinniśmy unikać wyboru takiej armatury w łazienkach, które są urządzone w ciemnych barwach, ponieważ nie tylko optycznie je pomniejszymy, ale i będą wyglądały nieco mrocznie. Czarna bateria umywalkowa i bateria wannowa powinny bowiem stanowić wyrazisty akcent naszej łazienki i skupiać na sobie wzrok nasz i naszych gości. Doskonale zaprezentują się na tle białej ściany lub płytek ceramicznych czy szarego betonu konstrukcyjnego, tworząc wyrazisty kontrast. Równie dobrze czarna armatura łazienkowa odnajdzie się w towarzystwie koloru złotego oraz różnokolorowych, soczystych  mozaik. Czarne baterie łazienkowe będą odznaczały się zdecydowaną elegancją w połączeniu z drewnianymi elementami wystroju łazienki – ich chłodny wygląd ociepli naturalny materiał.

baterie wannowe

Więcej kategorii baterie wannowe

Czarna armatura łazienkowa to najlepszy wybór do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, zwłaszcza jeśli wybierzemy baterie wannowe i krany łazienkowe Watford czy Salford  o prostej linii i czystym designie. Bateria umywalkowa Salford, Lexie Fumar 1 i 2, Bradford, Dartford, Brighton oraz Hatfield czy bateria prysznicowa York i Watford, które swoim wyglądem przypominaj układy rur hydraulicznych lub uliczny hydrant to wręcz niezastąpione wyposażanie łazienek w stylu industrialnym i loftowym. Z kolei aranżacje wnętrz klasycznych, retro czy scandi pozwolą dopełnić baterie wannowe i krany łazienkowe typu York, Lola 1, Luton, Oksford, Londyn czy Norwich. Czarna armatura łazienkowa będzie doskonale wyglądała także w otoczeniu elementów wystroju łazienki w kolorze czarnym, takimi jak czarna podłoga, czarne fugi między kafelkami, czarna oprawa i szprosy lustra czy też czarne klosze lamp, które dodatkowo podkreślą elegancję, ale i designerski charakter całej łazienki.

Złote baterie łazienkowe – szyk i luksus dla każdego

Złoty kolor od zawsze kojarzy się z luksusem, przepychem oraz blichtrem i od razu rzuca się w oczy, dlatego baterie łazienkowe w tym kolorze powinniśmy szczególnie uważnie dobrać do wystroju całej łazienki, aby nie zburzyć całej kompozycji. Warto przy tym wybrać baterie umywalkowe i baterie wannowe wykonane z najwyższej jakości materiału, ponieważ w przeciwnym wypadku będą wyglądały tandetnie i kiczowato. Złote baterie łazienkowe doskonale zaprezentują się na tle bieli, szarości, rubinu, granatu czy butelkowej zieleni oraz wzorzystych płytek, eleganckiego marmuru lub kamienia. Doskonale też odnajdą się w otoczeniu betonu konstrukcyjnego czy czerwonej cegły, przez co idealnie wpiszą się w styl wnętrz industrialnych.

baterie łazienkowe

Więcej w kategorii baterie łazienkowe

Złote baterie łazienkowe typu Exeter, Leeds czy Glen oraz modele z ceramicznymi elementami uzupełnią i podkreślą aranżacje wnętrz w stylu glamour, art deco czy rokoko, które uwielbiają przepych, błysk i wyrafinowane formy. Z kolei baterie wannowe i krany łazienkowe baterie łazienkowe o nieco prostszej, klasycznej formie sprawdzą się we wnętrzach nie tylko klasycznych i skandynawskich, ale i rustykalnych czy eklektycznych. W ostatnich latach bardzo popularne są także baterie łazienkowe w odcieniu różowego złota, które ocieplają wnętrza i nadają im subtelnego, kobiecego charakteru. Złote baterie łazienkowe w tym odcieniu idealnie wkomponują się we wnętrza romantyczne, eklektyczne i loftowe, a także nowoczesne i minimalistyczne. Świetnie też połączą się z innymi elementami łazienki zwłaszcza tymi w odcieniach bieli i czerni.

Aranżacje wnętrz pełnych smaku i stylu przykuwają uwagę do najdrobniejszych detali. Łazienka jako przestrzeń, która pełni głównie funkcję użytkową, coraz częściej zaczyna odznaczać się konkretnym stylem spójnym z estetyką całego domu lub mieszkania. Ostateczny szlif i charakter tym wnętrzom pozwalają nadać odpowiednio dobrane baterie łazienkowe. Czarna armatura łazienkowa to wyraz ponadczasowej elegancji i uniwersalny akcent w aranżacjach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym, ale i klasycznym, rustykalnym czy retro. Z kolei złote baterie łazienkowe tchną nutą przepychu i luksusu, dzięki czemu doskonale uzupełnią łazienki urządzone w stylu glamour, art deco, ale i klasycznym, rustykalnym czy skandynawskim. A zatem nie bójmy się sięgnąć po baterie wannowe i krany łazienkowe starannie, ale odważnie dobrane tak, aby stanowiły one wisienkę na torcie całego wystroju stylowej łazienki.

bateria łazienkowa

Więcej w kategorii krany