Odpowiednie aranżacje wnętrz nie tylko pozwalają wprowadzić do domu mocno zarysowany styl i charakter, ale i komfortową atmosferę. Jasne, przestronne wnętrza, w których panuje światło, pozwalają nam odpocząć i odprężyć się, napawając nas optymizmem i energią do działania. Z pomocą odpowiedniej kompozycji luster oraz oświetlenia możemy optycznie powiększyć i rozświetlić nawet najmniejsze i najciemniejsze pomieszczania. Aby jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt, warto wybrać niezwykle modne drzwi przesuwne. Wybierając szklane drzwi przesuwne ze szprosami lub bez możemy urządzić nowoczesne wnętrza, jasne i przestronne bez konieczności remontu. Dowiedz się, jakie modele drzwi przesuwnych będą idealne dla Twojego domu!

Drzwi przesuwne w każdym domu – niezwykła elegancja i wysoka funkcjonalność

Odpowiednie drzwi to wybór na lata, ponieważ to one pozwalają oddzielić od siebie poszczególne pomieszczenia, wyciszają je i zapewniają nam intymność. Niemniej jednak ważny jest także ich wygląd oraz wytrzymałość. Ostatnio coraz częściej stawiamy na drzwi przesuwne, przedkładając je nad tradycyjnymi drzwiami skrzydłowymi. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Aranżacje wnętrz nowoczesnych i funkcjonalnych stawiają na modne, ale bardzo praktyczne rozwiązania. Do takich wnętrz, w których szkło jest istotnym elementem dekoracyjnym, bardzo chętnie wybieramy drzwi przesuwne szklane transparentne, półtransparentne i mleczne z elementami metalowymi. Ich najważniejszą, ale nie jedyną zaletą jest oszczędność przestrzeni, która liczy się zwłaszcza w najmniejszych mieszkaniach, gdzie każdy metr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Drzwi przesuwne nie otwierają się do środka i na zewnątrz pokoju, a prowadzone są po prowadnicach po płaszczyźnie ściany, dlatego pozwalają na dowolne rozstawienie mebli mebli tam, gdzie jest to konieczne. Ogromną zaletą tych drzwi jest także łatwość ich otwierania i zamykania — nie można się nimi zatrzasnąć, są więc idealne dla domów z małymi dziećmi lub z osobami starszymi. Co więcej, stanowią najlepszą alternatywę dla remontu, ponieważ prostota ich bezinwazyjnego montażu sprawia, że szybko możemy odmienić wygląd każdego pomieszczenia.

drzwi przesuwne

Więcej w kategorii drzwi przesuwne szklane

Drzwi przesuwne szklane, czyli aranżacje wnętrz pełnych światła

Drzwi przesuwne przeszklone to rozwiązanie wprost stworzone dla niewielkich i ciemnych mieszkań, w których niekiedy ciężko zadbać o odpowiednią ilość naturalnego światła. Dzięki wysokiej jakości szklanej tafli promienie słoneczne oraz światło sztuczne, które po zmroku zapewniają lampy sufitowe i lampy ścienne, wspaniale załamują się na jej powierzchni oraz optycznie powiększają wnętrza minimalnym nakładem środków i czasu. Warto zatem wybrać je także do pomieszczeń, w których brak okien np. do łazienki lub kuchni. Drzwi przesuwne szklane bez względu na to, czy będą transparentne, czy też mleczne, pomogą niemal magicznie odmienić przygnębiającą, ciemną atmosferę takich wnętrz bez konieczności gruntowego remontu.

Drzwi przesuwne z przeszkleniem pozwalają zachować ciągłość w przepływie światła pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami w odróżnieniu od drzwi skrzydłowych lub drzwi przesuwnych drewnianych. Niemniej jednak drzwi przesuwne szklane wpiszą się także w pomieszczenia przestronne i otwarte — doskonale podkreślą ich charakter i jeszcze bardziej rozświetlą je, sprawiając, że będą przytulne, ciepłe i po prostu wyjątkowe. Takie rozwiązania są idealne do mieszkań industrialnych i loftowych, nowoczesnych i minimalistyczny, ale i domów urządzonych w stylu klasycznym, romantycznym czy glamour.

drzwi przesuwne ze szprosami

Więcej w kategorii systemy drzwi szklanych

Drzwi przesuwne ze szprosami, które nadają Twoim wnętrzom świeżego wyglądu

Wybierając drzwi przesuwne, nie zapominajmy, że są to elementy wykończenia nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale także bardzo eleganckie. Aranżacje wnętrz, w których panuje światło i modny design często stawiają na szkło, które jest materiałem nie tylko uniwersalnym, ale i niezwykle stylowym.

Do przestronnych wnętrz industrialnych i loftowych idealnie sprawdzą się drzwi przesuwne ze szprosami AREZZO i MODENA. Te wyjątkowe konstrukcje drzwiowe wykonane są z wysokiej jakości stali oraz szkła, dzięki czemu zapewniają ogromny komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Ich dolną część stanowi wypełnienie ze stali malowanej proszkowo, natomiast górną — szkło hartowane z pionowymi lub pionowymi i poprzecznymi szprosami. Oba model stanowią doskonałe połączenie sielskości, elegancji i nowoczesności.

Z kolei do wnętrz, w których pragniemy wprowadzić jak najwięcej światła i jednocześnie nadać im lekkości, świeżości i klasycznej elegancji, idealne będą szklane drzwi przesuwne ze szprosami GLOSSY, WOVENA, VOBI i TIVOLI. Wszystkie modele składają się z wysokiej jakości lekkiej, ale wyjątkowo wytrzymałej ramy aluminiowej, którą w całości tworzą poziome lub poziome i pionowe szprosy. Takie rozwiązanie doskonale pasują do wnętrz klasycznych, minimalistycznych, glamour czy romantycznych, w których liczyć się wysoka elegancja zamknięta w uniwersalnej prostocie.

Natomiast dla tych, którzy lubią wyjątkowe aranżacje wnętrze, najlepszym wyborem będą szklane drzwi przesuwne ze szprosami SAJANA. To, co wyróżnia je wśród innych modeli drzwi przesuwnych oraz czyni je wyjątkowymi, jest rama aluminiowa z naprzemiennie rozstawionymi szprosami, które wprowadzają element regularnej nieregularności. Dlatego też jest to rozwiązanie dla osób, które uwielbiają oryginalne, niecodzienne rozwiązania, a przy tym eleganckie i przykuwające uwagę.

Aranżacje wnętrz jasnych i przestronnych, pełnych pozytywnej energii nigdy nie wyjdą z mody. Odpowiednią grę światła możemy uzyskać, stawiając na stylowe lustra i odpowiednie oświetlenie, niemniej jednak niezwykle zadowalające efekty dają drzwi przesuwne szklane. Tego rodzaju drzwi nie tylko są wyjątkowo funkcjonalne i łatwe w użytkowaniu, ale i pozwalają wygospodarować dodatkową przestrzeń w każdym pomieszczeniu. Drzwi przesuwne z wypełnieniem dolnym lub w całości zbudowane ze szprosów pionowych i poziomych mogą być całkowicie transparentne, półtransparentne lub mleczne w zależności od naszego gustu i wymagań wnętrz, w których się znajdują. Wysokiej jakości lekka, ale wytrzymała aluminiowa rama oraz szkło hartowane zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania na długie lata, a przy tym zapewniają ciągłości światła pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Ponadto wszystkie drzwi przesuwne ze szprosami, wprowadzają nutę elegancji i ekstrawagancji oraz uniwersalnej prostoty bez względu na styl i charakter naszych wnętrz.

drzwi przesuwne szkalne

Więcej w kategorii prowadnice drzwi przesuwnych