Industrialnie i przytulnie – tak, to możliwe!

Masywne i ciężkie meble. Surowe drewno i stal. Pokaźne bryły i industrialne rozwiązania. Brzmi ciekawie, prawda? Ale co zrobić, żeby nieco zbalansować fabryczny klimat, jaki wprowadzają meble industrialne do wnętrz? Jakie dekoracje i dodatki wybrać, aby aranżacja stała się przytulna, a jednocześnie nie straciła swojego charakteru?

Jeszcze kilka słów o meblach

Kolekcja Factory to niebanalna propozycja dla niebanalnych ludzi. Nie każdy jest gotowy, aby mieć ją w swoim domu. Ale jeśli podoba ci się styl industrialny, lubisz klimat loftu i chętnie otaczasz się surowym drewnem i metalem – meble Factory z pewnością przypadną ci do gustu. Co w nich takiego wyjątkowego? Po pierwsze – wszystko. A mówiąc poważnie – ci, którzy zdecydowali się zaprosić Facotry do swoich wnętrz, zrobili to przede wszystkim na surowy, pierwotny charakter. Lite drewno, którego stolarz nadmiernie nie dopieszczał zachowując ślady po pile i naturalny kolor, zostało zamknięte w metalowej konstrukcji. Masywne nogi z widocznymi spoinami i przetarciami to element, który zachwyci każdego miłośnika fabrycznej estetyki. Do tego spójne okucia – proste, a zarazem charakterne. Cóż, o meblach Factory możemy rozprawiać godzinami… Skupmy się jednak dzisiaj na tym, w jakim otoczeniu czują się najlepiej.

Istotne jest tło

REGAŁ INDUSTRIALNY LOFT FACTORY SOSNA 2

REGAŁ INDUSTRIALNY LOFT FACTORY SOSNA 2

Zwykłe białe ściany czy beton architektoniczny? Czerwona cegła czy fototapeta? Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Uniwersalna i ponadczasowa biel najlepiej wyeksponuje meble. Z kolei surowy beton jeszcze bardziej podkreśli ich industrialny charakter. Cegła wprowadzi cieplejszy klimat.

Równie ważne jest to, co na dole. Tutaj również mamy szereg możliwości. Meble Factory świetnie prezentują się na dużych szarych płytkach. Taka podłoga stanowi neutralną bazę, która nie narzuca charakteru wnętrza, ale jednocześnie prezentuje się dość chłodno. Aby ocieplić wnętrze można zdecydować się na dywan. Oczywiście dywan odpowiedni, z odpowiednim charakterem. Nasza propozycja to naturalny dywan z juty. Neutralna kolorystyka idealnie współgra z drewnem, a geometryczny wzór nadaje nowoczesności. Naturalny surowiec to element, który świetnie równoważy surowość mebli.

Jutowy dywan to też doskonałe tło dla żywych, zielonych roślin. One również sprawiają, że całość jest bardziej ciepła, domowa. Dla zachowania industrialnej równowagi zostały umieszczone w metalowych osłonkach. Warto zwrócić na postarzany charakter doniczek, który idealnie koresponduje ze stalową konstrukcją mebla. W takim samym stylu zostały utrzymane świeczniki. Klasyczna forma żeliwnego świecznika została przełamana szarością.

Obok regału umieściliśmy drewniany zegar. Na drewnianej tarczy umieszczone zostały metalowe cyfry i wskazówki. Zegar idealnie uzupełnia aranżację i wypełnia przestrzeń na ścianie. Warto również zwrócić uwagę na detale i dekoracje. Ciekawa propozycja do drewniany koń. Ta rustykalna zabawka wprowadza nieco swobody do całej aranżacji i świetnie współgra z innymi postarzanymi elementami. W formie dekoracji występuje również zegar – samolot wykonany z szarego metalu.

Produkty z tej aranżacji: