Oświetlenie industrialne — czym się charakteryzuje?

Aranżacje wnętrz industrialnych stawiają na połączenia odważnie i zaskakujące, ale stylowe. W takich wnętrzach oświetlenie industrialne nie może być wybrane przypadkowo. Wszystkie meble industrialne, takie jak lampy ścienne i sufitowe, biurka industrialne i szafki nocne industrialne oraz dopełniające ich funkcjonalności lampki biurkowe cechuje wyjątkowy design. Metal to główny materiał, który tworzył i tworzy do dziś oświetlenie industrialne. W fabrycznych przestrzeniach najczęściej były to duże lampy przypominające reflektory lub drobniejsze lampy sufitowe w formie zwykłej żarówki zwisającej na kablu, które miały pełnić jedynie funkcje użytkowe nie zaś dekoracyjne.

lampka nocna

Więcej w kategorii lampki biurkowe i nocne

Obecnie  trend ten rządzi w pomieszczeniach industrialnych, ale oświetlenie dodatkowo pełni w nich ważny element dekoracyjny. Oświetlenie industrialne, przede wszystkim musi być widać. Jeśli zostanie niezauważone, oznacza to, że zostało źle dobrane. Mogą stanowić je proste edisonowskie żarówki zawieszone na kablu lub większe lampy sufitowe z metalowym kloszem z widocznymi śrubami w kolorze miedzianym, stalowym, grafitowym, czarnym lub czerwonym. Najlepiej jeśli będą celowo postarzane lub będą pochodziły z recyklingu, dzięki czemu takie meble industrialne stworzą charakterystyczny klimat tych pofabrycznych pomieszczeń.

Lampki biurkowe — jak zadbać o oryginalne oświetlenie?

Pokój młodzieżowy czy stylowa pracownia to wnętrza, które muszą posiadać odpowiednie meble industrialne, które stworzą ich charakter oraz zapewnią odpowiednią funkcjonalność, przekładając się tym samym na komfort pracy. Najważniejsze w tych przestrzeniach będą biurka industrialne oraz odpowiednie i z uwagą dobrane oświetlenie industrialne. Lampki biurkowe mogą przybierać niezwykle ciekawe formy i być połączeniem metalu, szkła i drewna. 

W aranżacjach industrialnych idealnie sprawdzą się lampy ścienne wykonane z rur kanalizacyjnych w kolorze czarnym noszące ślady użytkowania zwieńczone zwykłą żarówką, w których za podstawę będzie służył prosty kawałek ciemno wybarwionego drewna. Równie efektownie sprawdzą się lampki biurkowe wykonane z drewnianej podstawy i żarówki edisonowskiej ze szklanym minimalistycznym kloszem o zaoblonym kształcie, który nieco złagodzi surową formę tych materiałów i nada im charakter. Wyjątkowy klimat wprowadzi też oświetlenie industrialne wykonane z drutu wygiętego w finezyjny klosz dostępne w wielu kolorach, które doda wyjątkowego pazura każdemu pomieszczeniu, a przy tym zapewni idealne światło w zimowe wieczory.

Lampy biurkowe sprawdzą się także w sypialni. Szafki nocne industrialne doskonale spełnią swoją funkcję, jeśli będą dekorowały je niewielkie lampki o zaskakujących kształtach wykonane z drutu, starych rur kanalizacyjnych czy zwykłej żarówki edisonowskiej w szklanym kloszu na drewnianej podstawie. Ich dodatkową zaletą jest ich kompaktowy rozmiar. Nie tylko idealnie sprawdzą się do biurka czy szafki nocnej, ale także wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wyraziste, ale niewielkie światło. Ze względu na ich kompaktowy rozmiar można nosić ja ze sobą np. jeśli marzy się nam lektura w salonie na wygodnym krześle industrialnym. Dzięki temu oświetlenie industrialne umili i rozświetli długie zimowe wieczory i nada wnętrzom przemysłowego ekstrawagancki charakter.

Lampy ścienne – praktyczne i stylowe oświetlenie industrialne

Aranżacje industrialne obecnie nie są już utożsamiane jedynie z artystami i gwiazdami show biznesu, ale stanowią styl idealny dla wszystkich osób, które lubią oryginalne designerskie wnętrza. Stawiają na mocne i wyraziste akcenty, które bardzo często stanowią materiały pochodzące z recyklingu. Takie też jest oświetlenie industrialne. Do kuchni i salonu idealnie nadadzą się lampy ścienne imitujące lampy naftowe oraz lampy sufitowe zawieszone na kablu w kolorze zielonym, żółtym, złotym, srebrnym czy czerwonym. Będą one oświetlały punktowo podwyższony blat drewniany wyposażony w wysokie hokery, a lekko przytłumione światło w salonie doda tym pomieszczeniom intymnej atmosfery. W salonie ciekawie też będzie prezentowało się oświetlenie industrialne w postaci zarówno dużych reflektorów zawieszone w rogu pomieszczenia lub ustawione na podłodze, jak i lampy ścienne i sufitowe minimalistyczne, ale zaskakujące, z licznymi żarówkami z drucianym lub całkowicie zabudowanym kloszem.

stół industrialny

Więcej w kategorii meble industrialne

Aranżacje industrialne to przede wszystkim oryginalne meble industrialne takie jak łóżka, stoły industrialne czy szafki nocne industrialne, chłodne w odbiorze, ale zaskakujące, nowoczesne, ale noszące ślady użytkowania, nierzadko pochodzące z recyklingu. To także oświetlenie industrialne zamknięte w prostocie form, ale różnorodności materiałów. Stylowe lampy ścienne i kompaktowe lampki biurkowe to wyjątkowe połączenie drewna, metalu i szkła, które zapewniają odpowiednie warunki do nauki, pracy, lektury i odpoczynku. Podwieszone na kablu, przymocowane do ściany lub wolnostojące modele idealnie podkreślą pofabryczny styl wnętrz, a ich nowatorski i zaskakujący design sprawi, że nasze rodzime aranżacje industrialne będą wyglądały rodem jak z amerykańskich filmów.