Prowadzenie gastronomii to bardzo wymagający biznes. Ogromna konkurencja sprawia, że właściciele lokali starają się w każdy możliwy sposób przyciągnąć uwagę klientów i sprawić, że ci będą chętnie do nich powracali. Dla miłośników starego stylu, którzy chcą spędzić miło czas w wyjątkowym miejscu, idealne będą klimatyczny pub, cukiernia lub kawiarnia w stylu retro pełna kolorów i plastiku, ale i niebywałego uroku. Tego rodzaju aranżacje wnętrz publicznych można łatwo wyczarować, wykorzystując akcesoria retro, takie jak tabliczki metalowe, szyldy podświetlane 3D i obrazy 3D, które w mgnieniu oka przeniosą naszych gości w niepowtarzalny klimat lat 50., 60. i 70. minionego wieku.

Dlaczego klimatyczny pub lub kawiarnia w stylu retro?

Lokale gastronomiczne to miejsca, w których można spotkać się z rodziny lub znajomymi, dobrze się bawić i po prostu zapomnieć o codzienności, często szarej, rutynowej i byle jakiej. Wśród wielu stylów, w których można je urządzić jednym z ostatnio popularnych jest styl retro – wyjątkowy i nietuzinkowy w całym swoim wydaniu. Klimatyczny pub czy kawiarnia w stylu retro cechują się swoistą stylistyką tak bardzo różną od wnętrz nowoczesnych lub stylizowanych na wiejskie i góralskie. Wiadomo bowiem, że poza pysznym jedzeniem, napojami i miłą obsługą liczy się atmosfera, jaka panuje w lokalu. To dzięki niej goście restauracji czy pubu czują się w nich dobrze, chętnie do nich wracają i polecają je znajomym. 

Tabliczki metalowe ścienne

Więcej w kategorii kapsle dekoracyjne na ścianę

Aranżacje wnętrz w stylu retro tworzą nie tylko stylizowane meble, ale także drobne dekoracje retro, które pomagają wprowadzić klimat lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. A był to czas pełen krzykliwych kolorów, geometrycznych lub roślinnych wzorów, mebli na charakterystycznych skośnych nogach oraz wszechobecnych dodatków wykonanych z plastiku, metalu czy syntetycznej skóry. Wbrew pozorom nawet na najmniejszej przestrzeni łatwo można stworzyć klimatyczny pub, cukiernię czy kawiarnię w stylu retro. Wystarczy wprowadzić do wnętrza różne odcienie zieleni, musztardową żółć, krzykliwą czerwień czy połyskliwe złoto, obrusy w czerwono-białą kratkę, futurystyczne abażury i plastikowe lampy czy zabytkową szafę grającą. Także niewielkie akcesoria retro, takie jak tabliczki dekoracyjne czy obrazy 3D przedstawiające pin-up girls, zabytkowe samochody, stare motocykle oraz tabliczki metalowe z napisami zachęcającymi do wejścia, jedzenia i picia wyczarują unikalny styl retro w każdym lokalu gastronomicznym.

Akcesoria retro, które tworzą wyjątkowy klimat

Styl retro na dobre zagościł w wielu domach oraz mieszkaniach i coraz chętniej wprowadzają go właściciele gastronomii do swoich lokali. Jeśli mamy ograniczony budżet, możemy sięgnąć po stylizowane dekoracje retro np. tabliczki metalowe, szyldy podświetlane 3D czy obrazy 3D.

otwieracz ścienny

Więcej w kategorii szyldy podświetlane 3D

Tabliczki dekoracyjne

Tabliczki dekoracyjne na ścianę to najprostszy sposób, aby stworzyć klimatyczny pub, który zachęca do pozostania w nim na dłużej. Apetyczne panie domu z ciastem lub seksowne pin-up girls na motocyklach, wizerunki smakowitych burgerów czy złocistego piwa z solidną pianą to nie jedyne motywy, które można odnaleźć na tego rodzaju dekoracjach. Tabliczki metalowe prezentują także treści humorystyczne, które w zabawny sposób odnoszę się do rzeczywistości, wprowadzając przyjemną atmosferę w lokalu. Z kolei tabliczki żeliwne nieco cięższe w odbiorze, ale z zabawnym napisem, wykonane w starym dobrym stylu wskażą drogę do baru, toalety czy poinformują o darmowym Wi-Fi. Takie dekoracje retro zostały wykonane ręcznie z wielką dbałością o szczegóły, a celowy efekt postarzania sprawia, że mamy wrażenie, iż pochodzą rodem z USA z XX wieku. Z kolei solidny i trwały materiał jest gwarancją, że akcesoria retro będą odporne na uszkodzenia i upływ czasu, dzięki czemu przetrwają długie lata.

tabliczki żeliwne

Więcej kategorii tabliczki żeliwne

Szyldy podświetlane 3D

Klimatyczny pub, cukiernia czy kawiarnia w stylu retro nie mogą obejść się bez wszechobecnych neonów, które od razu skupiają na sobie uwagę i wzbudzają zainteresowanie. Szyldy podświetlane 3D to idealne dekoracje retro, które wprowadzą niepowtarzalny charakter i przeniosą naszych gości w magiczny świat dawnego Hollywoodu. Wykonane z metalu posiadają realne wypukłości oraz punkowe oświetlenie LED, dzięki czemu stanowią bardzo subtelne dodatkowe oświetlenie. Solidna porcja lodów, apetyczny burger czy napis zachęcający do wejścia i witający gości z pewnością sprawią, że choć na chwilę zapomną oni o codzienności i zatracą się w magicznym stylu retro.

Obrazy 3D

Aranżacje wnętrz w stylu retro to także idealny sposób, aby wykorzystać w nich element trójwymiarowości, jaki wprowadzają wyjątkowe obrazy 3D. Niewielkie tabliczki dekoracyjne doskonale będą wyglądały także w otoczeniu większych form. Obrazy 3D zostały wykonane z metalu za pomocą nowoczesnych technik, dzięki czemu są lekkie, a zarazem odporne na zniszczenie. To, co je wyróżnia, to liczne wypukłości, ręczne malowanie oraz widoczne śruby, gwoździe i ślady korozji, które sprawiają, że wyglądają jak dekoracje retro rodem z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Tego rodzaju akcesoria retro doskonale odnajdą się w także restauracji, pubie, cukierni czy kawiarni urządzonych w stylu loftowym, industrialnym, nowoczesnym czy awangardowym.

Wyjątkowa cukiernia, klimatyczny pub czy kawiarnia w stylu retro to miejsca, które cieszą się ogromną popularnością. Poza dobrymi daniami i napojami pomogą niezwykły klimat zaprowadzą niepowtarzalne dekoracje retro, takie jak tabliczki metalowe, szyldy podświetlane 3D czy obrazy 3D, wprowadzą wyjątkową atmosferę i odmienią każde miejsce oraz oczarują gości, którzy chętnie będą wracać do tak urządzonych wnętrz.

otwieracz ścienny

Więcej w kategorii otwieracze do butelek