Drzwi przesuwne to coraz częstsza praktyka stosowana w mieszkaniach. Wzorem wielu obiektów przemysłowych rozwiązania te przenoszone są również do naszych domostw. Współczesne aranżacje coraz chętniej sięgają po tego typu konstrukcje i bez kompleksów stosują je nie tylko w punktach ogólnego użytku. Czy drzwi przesuwne metalowe nie są przesadą i zbyt ekstremalnym elementem wyposażenia?

Funkcjonalne drzwi przesuwne

Zanim przeczytasz, do jakich wnętrz drzwi przesuwne pasują i które wybrać, zastanówmy się chwilę nad ich funkcjonalnością. Cechą charakterystyczną takich skrzydeł jest sposób ich otwierania i zamykania. Szyna, po której przesuwa się skrzydło, musi być umieszczona nad otworem drzwiowym i jeszcze kilkadziesiąt centymetrów obok niego. To właśnie tam znajdą się drzwi po otwarciu. Wymaga to przede wszystkim odpowiedniej przestrzeni, ponieważ obok otworu drzwiowego nie możesz umieścić żadnego mebla.

Drzwi przesuwne drewniane w ramie stalowej LOFT

Drzwi przesuwne drewniane w ramie stalowej LOFT

To, co w niektórych miejscach wydaje się wadą, gdzie indziej może zostać uznane za zaletę. Wyobraź sobie, że nie musisz uważać na to, czy drzwi otwierają się na zewnątrz i przy wychodzeniu uderzysz nimi w kogoś lub coś. Drzwi przesuwne naścienne są bardzo bezpieczne dla użytkowników, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w mieszkaniach. Ponadto, połączone ze sobą dwa skrzydła przesuwne mogą stanowić zamknięcie nawet bardzo szerokiego otworu drzwiowego. To rozwiązanie jest często wykorzystywane w dużych przestrzeniach domostw, ponieważ prezentuje się niezwykle odważnie i dostojnie. Drzwi przesuwne metalowe i drewniane powszechnie stosowane są już nie tylko w domach urządzonych w industrialnym stylu. Elementy niegdyś przypisane do konkretnego stylu wnętrzarskiego, współcześnie przenikają się tworząc intrygujące aranżacje.

Drzwi przesuwne w ramie stalowej

Wychodząc naprzeciw modzie i oczekiwaniom klientów, sklep rustykalneuchwyty.pl mocno rozbudował swoją ofertę dotyczącą drzwi przesuwnych. Sporo punktów asortymentu to drzwi, w których wykorzystywane są elementy stalowe. Nie zawsze stanowią główny materiał wykonania, ale drzwi przesuwne w metalowej ramie podkreślają bezkompromisowość użytkowników i stanowią ciekawą i wbogacającą kompozycję we wnętrzu.

Mogą Cię zainteresować


Takie konstrukcje wykonuje się z profili metalowych, którym powierza się odpowiedzialność za trwałość konstrukcji. Wypełnienie stanowią deski drewniane, które jednocześnie są ich największym walorem dekoracyjnym. Mogą mieć różne barwy i odcienie, co zależy od sposobu ich wykończenia. Drzwi przesuwne nadadzą charakter każdemu wnętrzu i wniosą do niego oryginalność i drapieżność.

Metalowe drzwi - mocny akcent wnętrz industrialnych

Elementy stalowe, a zwłaszcza metalowe drzwi przesuwne, jednoznacznie kojarzone są ze stylistyką industrialną. Asortyment sklepu rustykalneuchwyty.pl to kilka typów skrzydeł wykonanych tylko ze stali. Z pewnością nie trzeba wspominać o ich trwałości, dlatego skupmy się wyłącznie na estetyce tych elementów wyposażenia. W asortymencie sklepu znajdują się drzwi przesuwne wewnętrzne wykończone gładkim arkuszem blachy. Zgodnie z ideologią stylu industrialnego, drzwi metalowe nawiązują do skrzydeł, które niegdyś można było spotkać wchodząc do obiektów przemysłowych. Dodatkowym atutem tego produktu jest gładka powierzchni, co ułatwia utrzymanie drzwi w czystości. Innym wariantem są drzwi wzmocnione profilami w postaci kątowników stalowych. Takie skrzydła spotykane są w windach przemysłowych, magazynach czy wejściach do warsztatów. Istnieje jeszcze kilka wariantów z przeszkleniem w górnej części skrzydła.

Drzwi przesuwne metalowe RUSTY METAL

Drzwi przesuwne metalowe RUSTY METAL

Wszystkie metalowe drzwi przesuwne mogą być wykończone na kilka sposobów. Na części z nich znajduje się warstwa korozji, która nadaje im ciekawej estetyki. Na innych zachowano ślady po montażu i łączeniu poszczególnych modułów. Drzwi metalowe mogą być także wyposażone w różne uchwyty lub sposoby zamykania. Niewątpliwie metalowe drzwi przesuwne to propozycja dla osób, które w aranżacji wnętrz nie idą na żadne kompromisy. To produkty dla zdecydowanych i odważnych, lubiących szokować i przecierać nowe szlaki. Ogromne możliwości zastosowania i dopasowania różnych akcesoriów pozwalają zastosować je w dowolnej przestrzeni.