W mieszkaniach i pomieszczeniach biurowych stosuje się przede wszystkim meble z drewna oraz płyt drewnopochodnych. Elementy wykonane ze stali są charakterystyczne dla wnętrz związanych z przemysłem, gdzie ważna jest trwałość. Tymczasem w ofercie sklepu rustykalneuchwyty.pl pojawiły się meble metalowe. Przeglądając asortyment, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie gdzie i czy warto wstawić te nietypowe meble.

Meble ze stali tylko dla użytkowników z charakterem

Szafa loft industrialna STEEL WOOD 2

Szafa loft industrialna STEEL WOOD 2

Nie każdy użytkownik mieszkania czy biura jest gotowy na to, żeby zaprosić do swojego mieszkania meble stalowe. Najczęściej kojarzone ze stylem loftowym, nawet wśród miłośników tej stylistyki mogą wydawać się zbyt ekstremalne. To nie są elementy wyposażenia dla lubiących kompromisy. Na meble stalowe zdecydują się osoby z charakterem, lubiące surowe, silne i zdecydowane aranżacje wnętrz. W zamian za to można otrzymać zaskakujące pomieszczenie, robiące wrażenie na wszystkich gościach.

W ofercie sklepu rustykalneuchwyty.pl znajdują się meble wykonane pod wpływem inspiracji wyposażeniem pomieszczeń fabrycznych. Ponadto nowe konstrukcje projektowane są z uwzględnieniem opinii naszych klientów. Najbardziej charakterystyczne są fronty stalowe w komodach, szafkach RTV czy szafach na ubrania. Jednak stal stanowi także konstrukcję nośną każdego mebla. Płaskowniki połączone są ze sobą trwale, co wpływa na ogromną wytrzymałość mebli. Dzięki precyzyjnym pracom spawalniczym i szlifierskim wszystkie ostre fragmenty zostały wygładzone. Wpływa to na bezpieczeństwo użytkowników i wysoki poziom estetyki mebli.

Mogą Cię zainteresować


Metalowe meble w obiektach publicznych

Planujesz rozwój własnego biznesu? Szukasz mebli do nietypowego wykończenia restauracji lub kawiarni? Metalowe meble z pewnością staną się świetną dekoracją, która nada wyjątkowego charakteru wnętrzu. W kawiarni możesz umieścić między innymi wysokie stoliki, wykonane z kwadratowych profili stalowych zwieńczonych drewnianym blatem. Można przy nich stanąć i wypić szybkie espresso. W dobie posiłków na wynos wysoki stolik stanie się miejscem, gdzie Twoi klienci mogą poczekać na zamówienie. Ekspres do przygotowywania napojów możesz postawić na jednej z konsol z solidnymi stalowymi nogami.

W obiektach o nieco innym charakterze mogą przydać się także regały, na których można przechowywać cięższe przedmioty. Sprawdzą się w sklepach ogrodniczych, ale także w księgarniach czy punktach zajmujących się sprzedażą sprzętu multimedialnego. Wiele z regałów znakomicie zaprezentuje się w sklepach oferujących markowe trunki lub rzemieślnicze piwa i wina. Dodatkowo wyposażenie może stanowić półka beczka na wino, która ma szansę stać się centralnym punktem Twojego sklepiku.

Urządzanie salonu meblami metalowymi

W pomieszczeniach komercyjnych, sklepach czy knajpach znacznie łatwiej wprowadzić tak mocne dekoracje, jak meble ze stali. Z kolei metal w domu z reguły kojarzy się jedynie z elementami armatury. Na odważnych czeka jednak chwała i uznanie gości, choć może czasem wyrażone szeptem za plecami. Nieważne jak, ważne, że gadają.

Wśród najpopularniejszych mebli w salonie nie może zabraknąć szafki RTV. Telewizor to wciąż centralny punkt salonu w wielu domach i nie może przecież stać na podłodze. Możesz wybrać kilka wariantów komód o różnych rozmiarach, które mogą stać się mocnym punktem w aranżacjach przestronnych pokoi. Przed półką musi obowiązkowo znaleźć się ława. Wśród mebli industrialnych znajdziesz stoliki wykonane z profili stalowych lub na nogach z prętów okrągłych. Sam wybierzesz, czy ich blat będzie prostokątny, czy okrągły.

Miłośnikom mocniejszych napojów od kawy dedykowany jest barek z metalowym frontem. Ten mebel może stanąć w pobliżu otwartych witryn z tej samej serii, które dostępne są w różnych wymiarach. Część z nich wyposażono dodatkowo w półki zamykane lub przesuwane na wzór mebli stosowanych w warsztatach i fabrykach. Całość udekorowana odpowiednimi dodatkami może robić niesamowite wrażenie.

Meble ze stali w innych pomieszczeniach

Komoda industrialna loft FACTORY SOSNA 2

Komoda industrialna loft FACTORY SOSNA 2

Salon jest miejscem, w którym wypoczywamy i przyjmujemy gości. W nim stosunkowo łatwo jest wprowadzić innowacje, które nie zawsze są funkcjonalne, a kierujemy się przy ich wyborze głównie wyglądem. Jednak wprowadzanie stylistyki industrialnej do strefy prywatnej nie jest już takie łatwe. Ten styl, zwłaszcza z takimi elementami jak meble stalowe, może być ciężki i na dłuższą metę nieznośny. Dlatego kolejne prezentowane meble to już propozycje dla największych twardzieli.

W ofercie sklepu znajdziesz komody ze stalowymi frontami, w których możesz przechowywać ubrania i drobiazgi. Szafa na koszule w formie szafki z fabrycznej szatni? Z pewnością będzie funkcjonalna i trwała, a dla wielu także doskonale pasująca do sypialni. Podobnie jak łóżko w metalowej ramie, prezentujące nieco więzienny styl. Na uwagę zasługuje także biurko z metalowymi obiciami frontów szuflad i wykonane w stalowej konstrukcji. Jeśli surowy styl industrialny to Twoje środowisko naturalne, z pewnością prezentowane meble będą należały do Twoich ulubionych.