Aranżacje loftowe, inaczej zwane industrialnymi, mają na celu nadanie wnętrzu charakteru znanego z pomieszczeń fabrycznych. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest wykonanie instalacji elektrycznej z przewodów umieszczonych w widocznych miejscach. Najlepszym produktem, który nadaje się do tego typu dekoracji, są przewody w kolorowym oplocie. Te produkty stylizowane są na części sieci elektrycznej montowanej w ubiegłym wieku. Jak je stosować i czy są bezpieczne? Poniżej garść informacji.

Kolorowe przewody w modnych aranżacjach

Przewód, kabel elektryczny w oplocie poliestrowym 3x0,75 Czarny

Przewód, kabel elektryczny w oplocie poliestrowym 3x0,75 Czarny

W wielu loftowych wnętrzach celowo ukazywane są elementy konstrukcji ścian czy stropów. W związku z tym odkryte sieci elektryczne znakomicie wpisują się w tę stylistykę. Żeby efekt był widoczny i ciekawy często w dekoracjach stawia się na przewody barwne i wzorzyste. Najlepiej widoczne są w dużych przestrzeniach i na tle jasnych ścian czy sufitów. Te cechy także charakteryzują pomieszczenia loftowe.

Najczęściej kolorowe przewody w oplocie używane są do zasilania oświetlenia. Mogą stać się częścią instalacji głównej lampy wiszącej umieszczonej w centralnym miejscu. Sprawdzają się także przy lampach umieszczonych nad biurkiem czy stolikiem kawowym. Raczej nie stosuje się sieci wykonanej z kolorowych przewodów do łączenia gniazd przypodłogowych, ponieważ wówczas nie są wystarczająco wyeksponowane.

Kolorowe elastyczne przewody dają ogromne możliwości do ich wykorzystania w dekoracji pomieszczenia. Możesz celowo prowadzić je okrężną drogą, żeby były bardziej zauważalne. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby związać je w wymyślny supeł, zanim pobiegną dalej do lampy. Możesz też postawić na kilka różnych kolorów prowadzonych równolegle i kolejno rozgałęziających się do różnych odbiorników. Nie musisz obawiać się zniszczenia przewodu, ponieważ oplot chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu nie grozi mu pęknięcie lub rozszczelnienie, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu domowników.

Mogą Cię zainteresować

Asortyment sklepu rustykalneuchwyty.pl

Jeśli też marzysz o samodzielnym wykonaniu sieci z kolorowych przewodów, w asortymencie naszego sklepu znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria. Zacznij od doboru przewodów elektrycznych i ich oplotów. Z pewnością w pierwszej kolejności zwrócisz uwagę na ich kolorystykę i wzornictwo, które muszą być dopasowane do barwy innych dodatków. Dzięki temu aranżacja będzie spójna i niezwykle efektowna.

Wśród produktów znajdują się przewody w oplocie wykonanym z różnych materiałów. Znakomity efekt wizualny uzyskasz, jeśli zastosujesz przewody jutowe. Te produkty wyglądem przypominają sznur, dzięki czemu będą dobrze pasowały do pomieszczeń minimalistycznych. Bawełniane czy lniane oploty charakteryzują się nie tylko ciekawym wyglądem, ale także wytrzymałością na rozciąganie czy wysokie temperatury. Z kolei przewód poliestrowy znakomicie sprawdzi się w sytuacji, kiedy będziesz chciał postawić na lampę wiszącą na przewodzie. Trwały splot sprawia, że przewód nie zerwie się nawet po zastosowaniu ciężkiej lampy.

Wszystkie osłony plecione są gęsto, dzięki czemu wyglądają znakomicie. Piękny wygląd to jednak nie wszystko. Gęste osłony stanowią skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo każdy przewód jest podwójnie izolowany, dzięki czemu wykazuje odporność na wilgoć i jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

Akcesoria ceramiczne dodatkiem do przewodów w oplocie

Gniazdko natynkowe CERAMICZNE białe

Gniazdko natynkowe CERAMICZNE białe

Kable w kolorowych oplotach nie będą wiele warte, jeśli nie staną się częścią sieci elektrycznej. Dopiero po montażu gniazdek czy włączników instalacja będzie dobrze funkcjonowała i zacznie spełniać swoje zadanie. Dla utrzymania nietuzinkowego efektu i dopasowania instalacji do wyglądu pomieszczenia warto postawić na tematyczne akcesoria.

W asortymencie sklepu rustykalneuchwyty.pl znajdziesz produkty, które będą nadawały się do tego doskonale. Już na etapie planowania przebiegu instalacji, możesz sięgnąć po ceramiczne uchwyty. Ich konstrukcja i kształt ułatwią Ci poprowadzenie przewodu i jego odpowiedni naciąg. Z ich pomocą rozdzielisz kilka równolegle prowadzonych linii przewodów. Dzięki temu będą przebiegały w równej odległości od siebie, a dodatkowo stworzą ciekawy efekt dekoracyjny.

Do kolejnych akcesoriów należy zaliczyć gniazdka i włączniki. Te produkty sprawią, że będziesz mógł wygodnie korzystać z sieci. Możesz sięgnąć także po produkty ceramiczne, stylizowane na wyroby sprzed wielu lat. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się obrotowe włączniki. Mają atrakcyjny wygląd, który nie wpływa niekorzystnie na funkcjonalność produktów.

W asortymencie sklepu znajdziesz także stylowe lampy czy oprawki żarówek. Część z nich przypomina klasyczne oprawki, na cześć wynalazcy zwane edisonkami. Te produkty dają Ci ogromne możliwości aranżacyjne. Do opraw możesz zamocować żarówkę bez osłony, dzięki czemu uzyskasz ciekawy loftowy efekt. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo, ponieważ wszystkie przedmioty są wyposażone w izolację i spełniają wymagane normy.

Mogą Cię zainteresować