Styl rustykalny, choć piękny, jest bardzo wymagający. Charakterystyczna dla niego sielskość, wyrazistość form oraz moc dominujących kolorów oraz surowców, z których tworzy się meble i dodatki może przytłaczać. Szczególnie tych, którzy nie posiadają duże wiedzy dotyczącej urządzania wnętrz. Zobaczcie jak poradzić sobie z chęcią wprowadzenia do wnętrz rustykalnych dodatków i obawom o stylistyczny miszmasz.

 

Rustykalny ze skandynawskim

Styl rustykalny bardzo lubi się ze skandynawskim. To para idealna, w której jeden styl równoważy i dopełnia drugi. Biel i czystość szwedzkiego klimatu doskonale komponuje się z rustykalnymi elementami dekoracyjnymi – lampami, uchwytami, stolikami czy okuciami. Surowość i chłód skandynawskiej stylistyki idealnie współgra z ciepłymi, klimatycznymi elementami rustykalnymi. To dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają, choć oba style mają też cechę, która je łączy. Może to właśnie dzięki niej tak dobrze prezentują się w swoim towarzystwie. Cechą tą są inspiracje na bazie których oba style powstały. To wpływy tradycji, która sięga do sielskiej atmosfery, do regionalnego dziedzictwa i kultury. Nic więc dziwnego, że styl rustykalny doskonale pasuje do skandynawskiego, a połączenie obu jest nie tylko bezpieczne, ale i piękne.

Styl rustykalny ze skandynawskimEra Home Design

Rustykalny z retro

Styl skandynawski równoważy rustykalny, a co, jeśli chcemy, aby oba style były wyraziste? Wówczas warto zdecydować się na połączenie elementów rustykalnych z tymi, które utrzymane zostały w klimacie retro. Romantyzm stylu retro, odwoływanie się do kultury i czasów minionych to doskonałe tło dla rustykalnych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak stoliki, oświetlenie czy krzesła. Retro i styl rustykalny mają ze sobą wiele wspólnego, dlatego też tak dobrze się ze sobą komponują. Podobna paleta kolorystyczna, wykorzystywane surowce oraz subtelne, ale wyraziste zdobienia. To wszystko łączy oba te style i sprawia, że stanowią dla siebie parę idealną.
Styl rustykalny z retro
Cafe Grano

Rustykalny z loft

Jednym z najpopularniejszych, obok stylu skandynawskiego, jest styl loft. Surowy, minimalistyczny, który inspiracje czerpie z wnętrz charakterystycznych dla pomieszczeń produkcyjnych i fabryk. Cegła, stal, elementy konstrukcyjne. Wszystko to doskonale współgra z rustykalnymi, postarzanymi meblami oraz dekoracjami. Połączenie to czyni ze zwykłych wnętrz – niezwykłe. Oryginalne, nowoczesne i modne kombinacje rustykalnych dodatków w loftowych wnętrzach to coś dla wielbicieli trendów, którzy zamiłowanie do wnętrz, niebanalnego stylu i dobrego smaku.
Loftowy rustykalny a może retro
Pinterest