Może się wydawać, że w dekoracji wnętrz wymyślono już wszystko. Przeglądając magazyny lub strony związane z urządzaniem wnętrz, możesz znaleźć wciąż powtarzające się dekoracje. Z kolei coraz częściej słyszysz o potrzebie stworzenia oryginalnej aranżacji. Jak osiągnąć oryginalność nie mając do dyspozycji oryginalnych elementów dekoracyjnych? Można użyć ich w zaskakujący i całkowicie nietypowy sposób. Kilka pomysłów znajdziesz w poradniku.

Dekoracyjna taca - na śniadanie do łóżka czy do nastrojowej kąpieli?

Srebrna dekoracyjna taca może kojarzyć się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uroczystość ślubna, gdzie właśnie na tacy podawane są obrączki przyszłym małżonkom. Druga sytuacja dotyczy podawania posiłków na tacy najczęściej podczas wystawnych kolacji. Jeśli jednak poszukujesz oryginalnych pomysłów na aranżację wnętrza, wymyśl inne zastosowanie dla dekoracyjnej tacy.

Metalowe tace znakomicie sprawdzają się w połączeniu ze świecami. Niewielka ilość roztopionego wosku sprawia, że świece możesz trwale przytwierdzić do jej powierzchni. Kapiący wosk nie niszczy struktury tacy, dlatego takie połączenie jest całkowicie bezpieczne. Taca ze świecami może stanowić ciekawe oświetlenie w salonie lub sypialni. Wprowadza unikalny klimat do tego pomieszczenia i ułatwi odpoczynek po męczącym dniu. Możesz ustawić ją na stole, komodzie lub nawet na półkach w otwartym regale.

Taca dekoracyjna okrągła RONN

Taca dekoracyjna okrągła RONN

Lubisz gorące kąpiele w wannie? Weź tacę ze sobą i dodaj do niej kilka świec zapachowych, które powoli będą uwalniały aromat. Ustaw je w pobliżu wanny, na pralce lub umywalce i ciesz się pięknym wyglądem połączonym z unikalnym zapachem. Kąpiel we dwoje? Nie musisz kombinować z mocowaniem świec do wanny. Wystarczy taca ze świecami o różnej wysokości. Uwierz, że efekt będzie jeszcze ciekawszy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś nadal nosił na tacy śniadanie do łóżka czy ustawiał na niej karafkę z winem i lampki. Z gładkiej powierzchni łatwo można usunąć pozostałości woskowej powłoki. Możesz jednak rozszerzyć zastosowanie tego elementu poprzez zastosowanie właśnie świec czy innych dodatków.

Gdzie zastosować worki bawełniane?

Worki bawełniane niegdyś stosowane były głównie do transportu i przechowywania produktów spożywczych. Umieszczano w nich fasolę, groch, a w gęsto plecionych pojemnikach także zboża. Obecnie żywność najczęściej trafia do woreczków foliowych. Jeśli bardziej zależy Ci na środowisku naturalnym, zapewne korzystasz z wielorazowych siatek o luźnym splocie. W takim razie może się okazać, że worki bawełniane są kompletnie niepotrzebne.

Mogą Cię zainteresować


W aranżacji wnętrz pojęcie “niepotrzebne” praktycznie nie istnieje. Szczególnie w luźniejszych wnętrzach zawsze znajdzie się zastosowanie dla takich elementów. Najczęściej worki bawełniane stanowią osłonę doniczek kwiatowych. Na rynku trudno znaleźć unikatowe osłonki, dlatego jest to świetny sposób na zasłonięcie nudnych i jednakowych donic. Wystarczy wsunąć doniczkę z osłonką do worka, a całość przewiązać sznurkiem. Z kolei większe woreczki sprawdzą się w łazience do upiększenia koszy a kosmetyki czy bieliznę. Ten materiał nie zniszczy się pod wpływem wilgoci, jest w pełni ekologiczny, a w wielu aranżacjach okaże się niepowtarzalną ozdobą.

Drabina w domu - nie tylko jako ciąg komunikacyjny

Wśród wszystkich wcześniej wymienionych elementów dekoracyjnych, drabina wydaje się najbardziej abstrakcyjnym. Zapewne ten przedmiot kojarzy Ci się z wejściem na strych w domu dziadka. Można wyobrazić sobie wykorzystanie drabiny do aranżacji altany ogrodowej, grządek przed domem czy warsztatu. Zapewne nigdy nie myślałeś o niej w kontekście urządzania pokoju, salonu czy holu.

Tymczasem niemal w każdym pomieszczeniu drabina może okazać się nie tylko intrygującą dekoracją. Wykonaną z płaskich desek drewnianą konstrukcję pokochasz także za funkcjonalność. W salonie zawierzona przy ścianie może służyć jako półka na zdjęcie czy książki. Podobną funkcję może pełnić w sypialni, a jeśli zamontujesz o niej uchwyty lub haczyki, może też służyć do wieszania ubrań.

Regał drabina wysoki z 3 półkami

Regał drabina wysoki z 3 półkami

Jeszcze więcej możliwości zastosowania drabiny znajdziesz, jeśli zdecydujesz się ją powiesić w na środku sufitu. Jeśli lubisz nietuzinkowe aranżacje, zawieś na szczeblach przewody z żarówkami. W ten sposób stworzysz unikalne oświetlenie salonu lub podłużnego przedpokoju. Jeśli zdecydujesz się na zamocowanie drabiny w łazience, możesz wieszać na niej ręczniki i bieliznę. Z kolei w sypialni sprawdzi się do wieszania koców wietrzenia pościeli, a dodatkowo możesz przewiesić przez nią pasek czy inne elementy garderoby.

W poradniku przedstawiliśmy tylko kilka nietypowych rozwiązań, które możesz zastosować w swoim mieszkaniu. Nie bój się eksperymentować także z innymi przedmiotami i wykorzystywać je w nietuzinkowy sposób. W pogoni za oryginalnym stylem i nietypową aranżacją pamiętaj o tym, żeby nie zgubić siebie. Aranżacja pomieszczenia ma być stworzona w taki sposób, żebyś Ty czuł się wewnątrz dobrze i komfortowo. Jeśli przesadzisz, efekt będzie wręcz odwrotny od zamierzonego. Zamiast pięknego wnętrza mieszkalnego stworzysz mało użyteczne mieszkanie z żurnali.