Dom to nasz azyl: bezpieczny, komfortowy i funkcjonalny, dlatego z taką pracowitością urządzamy go tak, aby jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Niemniej jednak piękne meble drewniane i odpowiedni dobór kolorów to jedynie połowa sukcesu. Jeśli stawiamy na aranżacje wnętrz stylowych i pełnych charakteru drobne dekoracje, takie jak pojemniki na kapsle, otwieracz ścienny, korkociąg do wina, stojak na wino czy tabliczki żeliwne z napisem, pomogą nam w prosty i szybki sposób odmienić nasze pomieszczenia. Dla miłośników stylu rustykalnego, retro, industrialnego czy vintage idealne będą akcesoria retro, które będą pełniły nie tylko funkcję dekoracyjną.

Akcesoria retro – stylowe i użyteczne

Każdy styl wnętrzarski tworzą szczegóły. Liczą się w nich nie tylko solidne i ponadczasowo piękne meble drewniane, odpowiednia kolorystyka oraz dodatki. Także niewielkie dekoracje pozwolą nam szybko nadać ostateczny szlif naszym wnętrzom, a przy tym wzbudzą zainteresowanie naszych gości. To właśnie oryginalne akcesoria retro dla miłośników wnętrz rustykalnych, retor, vintage czy industrialnych, pokazują, jak wiele uwagi przyłożyliśmy do wystroju naszych domów, co zawsze robi wrażenie. Warto jednak pamiętać, że takie drobne dekoracje wcale nie muszą pełnić funkcji jedynie estetycznych, dlatego sięgnijmy po te, które doskonale łączą w sobie cechy danego stylu, ale i są bardzo użyteczne.

Tabliczki żeliwne do domu i na zewnątrz

Tabliczki żeliwne to idealna propozycja dla domów i mieszkań, w których panuje dobry, dawny klimat. Te z napisem „Bar” i „Jack Daniels” ciekawie zaprezentują się zawieszone w kuchni czy salonie na industrialnej ścianie z czerwonej cegły, z kolei na drewnianych drzwiach możemy zawiesić te z napisem „Office”, „No smoking” czy „Toilet”. Natomiast na zewnątrz domu sprawdzą się tabliczki żeliwne, w których można umieścić numer domu lub oraz te z napisem „Beware of the dog” czy „This is our happy place”. Tego rodzaju akcesoria retro wykonane są z najwyższej jakości materiałów, przez co są odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne i uszkodzenia. Z kolei celowe zabiegi postarzania nadają im ciekawego wyglądu, a ręczne wykonanie sprawia, że nie znajdziemy drugich takich nigdzie indziej, co czynni je jeszcze bardziej wyjątkowymi.

otwieracz ścienny

Więcej w kategorii otwieracze do butelek

Pojemniki na kapsle i otwieracz ścienny w kuchni każdego piwosza i nie tylko

Kuchnia to miejsce, w którym funkcjonalność stoi na pierwszym planie. To tu przyrządzamy posiłki i spożywamy je, a czasem przesiadujemy ze znajomymi. Niemniej jednak, aby każdy moment w niej spędzony był wyjątkowy, warto wprowadzić do niej ciekawe i przyciągające spojrzenie akcesoria retro. Niewielkie, ale funkcjonalne pojemniki na kapsle to dobry pomysł do domów z dziećmi, które lubią gazowane słodkie napoje, ale i dla miłośników piwa, którzy prowadzą bogate życie towarzyskie. Dzięki nim łatwiej będziemy mogli segregować śmieci, a kapsle nie będą tworzyć niepotrzebnego bałaganu. A skoro już mamy ciekawe pojemniki na kapsle, warto wybrać do nich otwieracz ścienny w tym samym retro stylu. Znajdziemy nie tylko otwieracze przeznaczone do coli czy piwa o delikatnym kształcie w formie klucza, ale i bardziej zabudowane modele z dodatkowym napisem, które wprowadzą do każdej kuchni atmosferę dawnego, dobrego stylu i idealnie podkreślą wnętrza w stylu rustykalnym, vintage, retro czy też industrialnym.

Korkociąg do wina i stojaki na wino dla miłośników relaksujących spotkań

Drobne akcesoria retro, takie jak korkociąg do wina i stojaki na wino, to absolutnie niezastąpione sprzęty kuchenne w każdym domu. Przydają się nie tylko podczas wieczorów spędzonych we dwoje, uroczystego obiadu rodzinnego, ale i domowej imprezy w gronie znajomych. Stylowy korkociąg do wina o mocno zaznaczonym charakterze to niezbędne wyposażenie kuchni, które może także stanowić oryginalną dekorację ścienną. Taki retro korkociąg doskonale wygląda na tle czerwonej cegły industrialnych wnętrz, jak i w otoczeniu drewna. Z kolei stojaki na wino to absolutny must have, jeśli zależy nam na dekoracji użytecznej, a przy tym wyjątkowo eleganckiej i stylowej. Nie tylko przyda się podczas uroczystej kolacji, ale i sam w sobie może stanowić ozdobę kuchni lub salonu, dumnie stojąc na stole czy komodzie.

tabliczki żeliwne

Więcej kategorii dekoracje

Akcesoria DIY dla domu i na prezent

Obecnie coraz trudniej dostać oryginalne dekoracje, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Ponieważ w popularnych sieciówkach znajdziemy ozdoby, które można spotkać, w co trzecim domu coraz większą uwagę przykładamy do niepowtarzalności i unikatowości przedmiotów. Stąd też bardzo popularna jest moda na meble i akcesoria DIY, które w szybki i porosty sposób pozwolą nam nadać drugie życie starym sprzętom lub też stworzyć ze znalezionych pod ręką przedmiotów całkiem nowe dekoracje, które zachwycą swoją pomysłowością i oryginalnym wyglądem.

Wystarczy wybrać kawałek drewnianej deski dębowej, pojemniki na kapsle, otwieracz ścienny oraz tabliczki żeliwne z ciekawym napisem, aby stworzyć ciekawe dekoracje do zawieszenia na ścianie lub podarować go znajomemu miłośnikowi piwa. Dębowa deska przyda nam się także, aby przymocować do niej gwoździa na korkociąg do wina i tabliczkę żeliwną z odpowiednim napisem i umieścić ją w pobliżu stojaka na wino. Ciekawym pomysłem na akcesoria DIY będzie deska dębowa prezentująca naturalne usłojenie i sęki oraz stylowe uchwyty retro lub rustykalne, które razem stworzą oryginalną tacę idealną do podawania śniadania do łóżka.

Tabliczki żeliwne z napisem, pojemniki na kapsle i otwieracz ścienny to idealne połączenie. Wystarczy przytwierdzić je do ściany, aby stworzyć oryginalne miejsce do spotkań towarzyskich i zachować porządek w każdym pomieszczeniu. Z kolei stojak na wino i korkociąg do wina to najlepsi przyjaciele miłośników tych trunków, ale i elegancka stylowa dekoracja do salonu. Pamiętajmy także, że sami możemy stworzyć akcesoria DIY, łącząc je ze sobą, co nie tylko nada im nowego wyglądu, ale i może stanowić udany prezent dla rodziny i znajomych.

akcesoria DIY

Więcej kategorii wsporniki półek