Gdzie sprawdzą się baterie rodem z królewskich łazienek?

Wielu producentów zauważyło nowy trend w urządzaniu łazienek i toalet. Projektanci wnętrz coraz częściej umieszczają w nich akcesoria inspirowane armaturą z początku ubiegłego wieku. Ozdobne wylewki i krany są nie tylko bardzo estetyczne, ale także funkcjonalne. Choć mają niewielkie rozmiary, swoim charakterem mogą podkreślić unikalną stylistykę całego pomieszczenia.

Najczęściej baterie łazienkowe w stylu spotykanym z dawnych pałacyków czy dworów można spotkać w pomieszczeniach stylizowanych na taki wygląd. Wnętrza utrzymane w stylistyce rustykalnej najczęściej wyposażone są w takie elementy. Jeśli stałeś się właścicielem starego domu i chcesz pomóc mu odzyskać dawną świetność, z pewnością przydadzą Ci się takie akcesoria.

W ostatnim czasie popularnością cieszy się nie tylko odnawianie dworków i tworzenie dekoracji inspirowanych wnętrzami retro. Coraz częściej we wnętrzach tworzy się aranżację określaną jako glamour. Jest ona alternatywą dla minimalistycznych wnętrz w stylach industrialnych czy skandynawskich. Założenia tego stylu pozwalają na zastosowanie wielu różnorodnych ozdób i dekoracji. Ceniony jest przepych, bogate wzornictwo, a w kolorystyce czerń, złoto i zieleń kojarzona z utlenioną miedzią. W łazienkach utrzymanych w takim stylu znakomicie będą prezentowały się bogato zdobione baterie.

Bateria wannowa

Baterie wannowe

Nie zawsze stylizacje, o których wspominaliśmy wcześniej, są odpowiednie, żeby stosować je w mieszkaniach. Mogą się dla Ciebie wydawać zbyt dekoracyjne, zwłaszcza jeśli pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu cechuje minimalizm. Dlatego zastanów się nad wyborem tych produktów, jeśli urządzasz pensjonat lub stylizujesz hotel. Możesz zastosować je także w restauracji, której dekoracja nawiązuje do stylistyki dawnych pałacyków.

Charakterystyczne baterie łazienkowe w sklepie rustykalneuchwyty.pl

Na rynku dostępnych jest wiele produktów pochodzących o rozmaitych producentów, które inspirowane są dawnymi akcesoriami łazienkowymi. Nie wszystkie jednak łączą w sobie cechy niezbędne we wszystkich pomieszczeniach sanitarnych. Baterie powinny być nie tylko estetyczne, ale także trwałe i funkcjonalne. Jeśli również podzielasz te wartości i potrzebujesz akcesoriów na długie lata, zapoznaj się z ofertą sklepu rustykalneuchwyty.pl.

Mogą Cię zainteresować


Wszystkie produkty utrzymane w tej stylistyce dostępne są w różnych wariantach. Dzięki temu będziesz mógł zastosować je dowolnym pomieszczeniu sanitarnym i nadać im rozmaite funkcje. W asortymencie sklepu rustykalneuchwyty.pl znajdują się baterie umywalkowe, wannowe czy całe komplety przeznaczone do kabin prysznicowych. Możesz sięgnąć również po krany do węża ogrodowego, które mogą przydać się do napełniania wiader czy miednic wodą.

W ramach każdego typu i zastosowania produktów możesz wybrać ich różne warianty. Baterie różnią się wysokością lub długością wylewki. Mogą być obsługiwane za pomocą kurków o różnym sposobie działania. Wiele wariantów sprawi, że z łatwością znajdziesz produkty, które będą pasowały do pomieszczenia i utrzymają komfort użytkowania na wysokim poziomie.

Produkty różnią się między sobą nie tylko rozmiarami i formą. Mogą być też zróżnicowane pod względem kolorystyki, która jednak utrzymana jest ciągle w tym samym królewskim stylu. Najpopularniejsze produkty niemal w całości pokryte są czarną farbą. Często wykończenia wylewek lub kurków mają złote dodatki, lub okręgi. Takie elementy wyposażenia podkreślą elegancję pomieszczenia i najlepiej sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w ciemnej kolorystyce.

Bateria wannowa

Baterie prysznicowe

Drugim wariantem są elementy wykonane w kolorze złotym lub miedzianym. To właśnie mosiądz w surowym stanie powszechnie był wykorzystywany do tworzenia elementów armatury łazienkowej. Dziś nadal tworzy się z niego baterie, jednak pokrywa go warstwa innego materiału lub dekoracja z farby. Dlatego tym cenniejsze wydają się produkty w takiej surowej stylistyce.

Szlachetne akcesoria

Poza szeroką gamą baterii łazienkowych w naszym asortymencie znajdują się także dodatkowe akcesoria, które stylistyką pasują do baterii. Możesz sięgnąć między innymi po kratki odpływowe do kabin prysznicowych lub odpływów znajdujących się na środku łazienki. W przypadku baterii prysznicowych i wannowych możesz uzupełnić je o węże i słuchawki o podobnej kolorystyce i stworzone z podobną myślą. Wszystkie te produkty sprawią, że Twoja łazienka lub toaleta okaże się przestrzenią spójną stylistycznie i unikalną. Dzięki temu standardowa wizyta w łazience stanie się interesującym i niezapomnianym wydarzeniem.