Blat ma niezwykle trudne zadanie i to bez względu na to, czy znajduje się w kuchni lub jadalni jako część stołu, czy też stanowi element wyposażenia łazienki albo ogrodu. Niezależnie od miejsca przeznaczenia, musi łączyć w sobie dwie cechy: być solidnym i niezawodnym oraz zachwycać urokiem. Zdecydowanie polecamy nasze drewniane blaty, których naturalny i unikatowy design sprawia, iż każda aranżacja, w dowolnym stylu, zyska specjalny charakter, bliski światu natury, przyjazny człowiekowi, korespondujący w piękny sposób z przeszłością, wspomnieniami i ponadczasowymi wartościami domowników.

Blat z drewna – dlaczego warto go wybrać?

Drewno jest materiałem o niezwykle wszechstronnych właściwościach aranżacyjnych, to naturalne i piękne tworzywo sprawdzi się zarówno we wnętrzach rustykalnych, jak i w stylizacjach nowoczesnych. Wspaniale komponuje się z metalem, szkłem, kamieniem. Dodaje wnętrzu wizualnej przytulności, przełamuje chłód stonowanych barw – zwłaszcza, gdy jest utrzymane w naturalnym wybarwieniu. Ale drewniane elementy wyposażenia wnętrz są nie tylko piękne i uniwersalne, lecz także niezwykle trwałe, niezawodne i ekologiczne. Wszystko to wpływa na ich wyjątkowość, posłużą każdemu przez wiele lat, nawet gdy będą intensywnie eksploatowane. A czy można znaleźć bardziej eksploatowaną rzecz w domu niż blat? Stół kuchenny, stół w jadalni, blat łazienkowy, ława ogrodowa – każdego dnia są w użytku, muszą sobie radzić z dużym obciążeniem, zmiennymi temperaturami i zróżnicowaną wilgotnością otoczenia. Cóż sprawdzi się w tej sytuacji lepiej niż drewniane blaty? To one odznaczają się wyjątkową trwałością, a jeśli są wyprodukowane z odpowiednio grubych desek i stworzone z wyselekcjonowanego drewna, a przy tym będą odpowiednio zaimpregnowane i we właściwy sposób pielęgnowane, nie tylko przetrwają dziesiątki lat w nienaruszonym stanie, ale wraz z upływem czasu będą jeszcze zyskiwać na urodzie. Warto również mieć na uwadze, iż blaty mają często kontakt z produktami spożywczymi, akcesoriami higienicznymi itp., warto więc wybrać takie, które wykonane są z najbardziej naturalnego tworzywa, jakim jest drewno.

blat dąb na wymiar

Co wyróżnia nasze blaty drewniane?

Krótko mówiąc: wszystko. Oferowane przez nas drewniane blaty nie są towarem schodzącym masowo z taśmy produkcyjnej. Każdy z naszych blatów jest wykonywany ręcznie, co czyni go wyjątkowym, unikatowym na skalę światową. Każdy powstaje z ogromnym zaangażowaniem i z dbałością o każdy detal. Nie poprawiamy natury, lecz akcentujemy i uwypuklamy jej zachwycające dzieło. Do wykonania naszych blatów wybieramy deski o pięknym, wspaniale widocznym usłojeniu. Im bardziej asymetryczny rysunek drewna, tym bardziej naturalny i piękny efekt uda się uzyskać. Naturalnie powstałe nierówności, pęknięcia i inne ślady, które sprawiają, że powierzchnia blatu nie jest idealnie równa, dodają naszym wyrobom uroku i wyjątkowego charakteru, które sprawiają, iż można odróżnić nasze blaty od dostępnych na rynku masowo produkowanych blatów z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Solidne blaty z drewna dębowego są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie odkształcają się ani pod wpływem dużego obciążenia, ani z powodu trudnych warunków atmosferycznych – wszystkie nasze blaty drewniane powstały z dobrze wysezonowanego, fachowo przygotowanego do dalszej obróbki drewna. 4 centymetry grubości – bo tyle ma większość naszych blatów – gwarantuje zarówno stabilność i wytrzymałość blatu, jak i świetny design solidnego mebla. Uroczy blat z pojedynczych dębowych desek czy cały blat wykonany z jednego kawałka drewna? - w naszej ofercie znajduje się wszystko, co niezbędne do wykonania wymarzonego, jedynego w swoim rodzaju stołu, ławy, półki czy innej konstrukcji. Drewniany blat uzupełniony o nogi meblowe z naszej oferty to prosty przepis na piękny, nietuzinkowy mebel dostosowany do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Gdzie sprawdzą się nasze blaty?

Wyjątkowe, naturalne blaty drewniane z naszej oferty doskonale wpiszą się w stylistykę wnętrz rustykalnych, retro i vintage, ale nie należy zamykać się na nie, jeśli planujemy aranżację mieszkania lub domu w odmiennym charakterze. Blaty w starym stylu, z wyraźnie zaznaczonym rysunkiem drewna i naturalnymi pęknięciami czy szczelinami, wspaniale uzupełnią aranżację w stylu industrialnym, klasycznym, a także nowoczesnym (zwłaszcza w wydaniu eko, ale nie tylko). Dzięki stabilnej konstrukcji i najwyższej jakości, blaty drewniane z naszego sklepu odnajdą się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i komercyjnych: nie będzie im straszna intensywna eksploatacja, trudne warunki otoczenia czy znaczne obciążenie. Przy niewielkim wysiłku (regularne przecieranie blatu lekko zwilżoną, miękką ściereczką oraz bieżące usuwanie mokrych plam, a także impregnacja według potrzeb) można przez długi czas cieszyć się nieskazitelnym pięknem dębowego blatu.

Do blatów dębowych polecamy nogi stalowe: