Styl industrialny znany jest od ponad pół wieku. Narodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie stare pomieszczenia fabryczne zaczęto aranżować na mieszkania. Dominował w nich beton, strukturalne ściany i stropy, oraz elementy pozostałe z mebli przemysłowych. Obecnie styl industrialny, zwany też loftowym nadal cieszy się popularnością. Jeśli chcesz do swojego wnętrza wprowadzić nieco fabrycznego charakteru, sięgnij po kilka dodatków. Przeglądu produktów dokonamy na przykładzie produktów zgromadzonych w asortymencie sklepu rustykalneuchwyty.pl.

Drzwi przesuwne - idealny wybór do wnętrz industrialnych

Drzwi przesuwne dębowe ONE BOARD BASIC

Drzwi przesuwne dębowe ONE BOARD BASIC

Wnętrza industrialne lubią sporo wolnego miejsca. Jeśli urządzasz pomieszczenie w tym stylu, najlepiej wyrzuć wszystkie przegrody działowe i postaw na przestrzeń. Warto też pomalować ściany i sufity na biało, co wizualnie powiększy wnętrze. Chyba że urządzasz pomieszczenie w starych budynkach fabrycznych i masz możliwość odkrycia struktury i konstrukcji ścian. Wówczas pozostałe powierzchnie będą białe.

Pomieszczenia industrialne często mają zatarte widoczne granice pomiędzy poszczególnymi strefami o różnym charakterze. Kuchnia i jadalnia lubią towarzystwo salonu. Również rezygnuje się z wydzielonej przestrzeni na przedpokój. Oddzielone są tylko strefa sypialna i łazienka. W jaki sposób wykonać takie przegrody, żeby pasowały do industrialnego charakteru?

Rozwiązaniem są drzwi przesuwne. Te elementy wyposażenia znakomicie pasują do wnętrz o charakterze industrialnym. Powszechnie stosowane były w starych fabrykach i wnętrzach o charakterze przemysłowym. W sklepie rustykalneuchwyty.pl znajdziesz drzwi stalowe i drewniane imitujące zabudowania industrialne. Prawdziwym fenomenem są drzwi wykonane z pojedynczej deski dębowej. Widoczne są w nich sęki, naturalne pęknięcia, a każdy produkt jest inny od pozostałych. Ponadto możesz dobrać całe zestawy, które pozwolą na zamocowanie ich i komfortową eksploatację. Dzięki temu wnętrze będzie funkcjonalne.

Elementy oświetlenia

Kolejnym ważnym elementem każdego wnętrza industrialnego jest oświetlenie. Jeśli chcesz wprowadzić motyw loftowy do swojego mieszkania, zadbaj o surowe stylistycznie lampy z mosiężnymi lub metalowymi kloszami. Głównie chodzi tu o sufitowe lampy wiszące, które mogą oświetlić całe pomieszczenie. Takie produkty kojarzą się z halami w starych fabrykach. Często pozbawione klosza lub osłonięte jedynie kratownicą. Ważnym elementem takiego oświetlenia są żarówki, tak zwane "edisonki", które przypominają klasyczne elementy oświetleniowe sprzed dekad.

Jeśli Twoje wnętrze już zawiera kilka elementów związanych z loftami i zależy Ci na odważniejszych dekoracjach, sięgnij po kinkiety. Czyż jest typ lampy, który kojarzy się bardziej ze starą fabryką, niż konstrukcja zamontowana do ściany i świecąca pożółkłym światłem? Kinkiety mogą być w różnych stylach, a najciekawiej wyglądają te, które wykonane są ze starych elementów fabrycznych. Kompozycja z połączonych rur stalowych czy zawieszona na wsporniku przelotowym z kółkiem z pewnością zwrócą na siebie uwagę.

Mogą Cię zainteresować


Dodatki industrialne - dobre na początek

Styl industrialny jest surowy, dlatego może charakteryzować się uczuciem chłodu. Nie każdy lubi takie wnętrza i część osób może nie czuć się w nich komfortowo. Jeśli też obawiasz się, jak będziesz się czuł w loftowym wnętrzu, nie zmieniaj od razu całej aranżacji. Zacznij od dodatków, które wprowadzą delikatnie klimat fabryczny do Twojego mieszkania.

Ciekawą propozycją są zegary industrialne do powieszenia na ścianie. Często goście podświadomie spoglądają w stronę tarcz zegarowych. Teraz zaskoczy ich stary sygnalizator świetlny, wyposażony w tarczę zegarową. Możesz sięgnąć także po wiszący metalowy zegar, który przypomina te, znane z dworców kolejowych. W industrialnym stylu mogą być także elementy wyposażenia przedpokoju jak szyldy na kluczyk czy haczyki do wieszania ubrań.

Meble o charakterze industrialnym

Industrialna komoda z metalowymi szufladami FACTORY

Industrialna komoda z metalowymi szufladami FACTORY

Jednym z dodatków, który będzie miał największy wpływ na całe pomieszczenie, są meble industrialne. Takie produkty charakteryzują się zastosowaniem surowego drewna, okuć stalowych malowanych proszkowo na czarno i elementów szklanych. W sklepie rustykalneuchwyty.pl znajdziesz meble w tej stylistyce o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu możesz ozdobić nimi całe mieszkanie.

Jeśli urządzasz mieszkanie od początku, zacznij od solidnego stołu do jadalni czy salonu. To on będzie stanowił centralny punkt całej dekoracji. Możesz sięgnąć po stół o nietypowym kształcie nóg, ułożonych w literę V lub o niestandardowo załamanych podstawach. Do kompletu warto dobrać surowe stylowo taborety lub hokery o regulowanej wysokości.

Jednak często zmiana aranżacji jest stopniowa i zaczyna się od wymiany pojedynczych elementów. Ty możesz zacząć od pojedynczego regału na książki lub komody. Połączenia stalowych czarnych nóg z drewnianymi półkami nie musi gryźć się z Twoją dotychczasową aranżacją. Dzięki temu, po ocenie efektu, jaki przyniesie wybrana stylistyka, będziesz mógł stopniowo przejść do kolejnego elementu wyposażenia.