Moda na ozdoby i meble DIY zatacza coraz szersze kręgi popularności zwłaszcza w czasach, kiedy coraz więcej uwagi przywiązujemy do ekologii i stylu życia zero waste. Wystarczy kilka starych mebli, skrzynki drewniane i stylowe akcesoria meblowe, które pozwolą nam samodzielnie stworzyć ciekawe aranżacje wnętrz i ogrodów zwłaszcza wiosną i latem, gdy coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz w gronie rodziny i znajomych. Kolorowe kwietniki, szyldy na kluczyki, okucia czy uchwyty meblowe, sprawią, że nasz taras lub ogród przejdą prawdziwą metamorfozę. W tym artykule przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na meble DIY. 

 

Skrzynki drewniane zamień w kolorowe kwietniki lub meble DIY!

 

Gotowe meble drewniane na taras lub do ogrodu, choć mogą zachwycać swoim designerskim wyglądem, nie należą do najtańszych sprzętów. Dlatego też nie każdy z nas będzie chciał ponosić taki wydatek, zwłaszcza że z mebli na taras czy do ogrodu korzystamy przez krótką część roku i tylko wtedy, jeśli pozwoli nam na to pogoda. Dlatego też ciekawym sposobem na aranżacje wnętrz takich, jak taras, balkon czy ogród są samodzielnie przez nas przygotowane meble DIY. Do tego wystarczą stylowe akcesoria meblowe , m.in. okucia do skrzyń, uchwyty meblowe czy łączniki budowlane oraz skrzynki drewniane na owoce.

 

Stolik i siedzisko ze skrzynek

 

Skrzynki drewniane jakich używamy do przechowywania jabłek, to materiał, z którego z powodzeniem możemy zbudować wyjątkowe i niepowtarzalne meble DIY na taras i do ogrodu. Już jeden egzemplarz posłuży nam za stolik, na którym postawimy kubek z poranną kawą lub lampkę wina w weekendowe wieczory. Z kolei, jeśli potrzebujemy większego stolika, połączmy ze sobą dwie, trzy lub cztery skrzynie, stawiając je na krótszym lub dłuższym boku w zależności od wysokości, jaką chcemy uzyskać. Aby połączyć je ze sobą, wystarczy wykorzystać wysokiej jakości metalowe łączniki budowlane, które wzmocnią stabilność mebla DIY i zwiększą jego wytrzymałości na obciążenia.

aranżacje wnętrz

Więcej w kategorii dekoracje ogrodowe

Takie skrzynki drewniane możemy także wykorzystać również jako siedzisko. Wystarczy położyć na nich wygodne poduchy lub obić miękkim materiałem. Dodatkowo możemy sami wybrać, czy wolimy połączyć ją w jedną prostą lub narożną ławę, czy też pozostawić je jako siedzenie dla jednej osoby, które w razie konieczności możemy przenieść w dowolne miejsce, zwłaszcza jeśli dodatkowo wyposażymy je w kółka meblowe.

 

Skrzynki drewniane do budowy regałów DIY

 

Jeśli chcemy uczynić z naszego tarasu lub ogrodu dodatkowe miejsce na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów czy narzędzi ogrodniczych, możemy wykorzystać skrzynki drewniane do budowy regałów. Wówczas wystarczy, że wybierzemy kilka z nich i połączymy je ze sobą, wybierając łączniki budowlane, które zapewnią trwałość i solidność ich konstrukcji. Do takich mebli DIY możemy także wybrać stylowe okucia meblowe, które nadadzą im oryginalny wygląd retro. Taki regał możemy wyposażyć dodatkowo w zamknięcia wykonane z elementów skrzyni lub desek, które samodzielnie zbijemy i zamontujemy. Aby zapewnić regałowi ze skrzyń ochronę przed wiatrem i dzikimi zwierzętami, możemy sięgnąć po inne funkcjonale akcesoria meblowe, takie jak stylizowane uchwyty meblowe, które ułatwią nam ich otwieranie czy też zawiasy w stylu gotyckim lub retro oraz szyldy na kluczyk czy klamry ze skoblem i kłódką, dzięki którym zamkniemy nasz regał DIY. Co więcej, taki mebel możemy zaopatrzyć w kółka meblowe, które pozwolą łatwo i szybko przestawić go z miejsca na miejsce w zależności od sytuacji.

uchwyty na donice

Więcej kategorii skrzynki i wrzutnie na listy

Skrzynki drewniane na kwietniki

 

To, co każdy z nas uwielbia na tarasie i w ogrodzie to feeria różnobarwnych kwiatów i roślin, które zachwycają swoim wyglądem i zapachem. Aby samodzielnie zrobić niebanalne kwietniki o nietuzinkowym wyglądzie, wykorzystajmy do tego celu skrzynki drewniane. Taką skrzynkę na owoce wystarczy obić od środka folią, a na sam dół położyć agrowłókninę, która zapobiegnie wydostawaniu się wody i ziemi na posadzkę tarasu lub kostkę brukową w ogrodzie.

 

Jeśli mamy naprawdę wiele kwiatów, równie łatwo możemy stworzyć większy kwietnik. Ustawmy zatem kilka skrzyń na sobie tworząc z nich ażurową konstrukcję, która — obsadzona kwiatami — nie tylko będzie wyglądała pięknie, ale i odgrodzi nas od sąsiadów, jeśli ustawimy ją na tarasie lub balkonie. Aby cała konstrukcji była stabilna, zdecydowanie powinniśmy do naszego kwietnika wybrać odpowiednie akcesoria meblowe, jakimi są łączniki budowlane. Z kolei, jeśli chcemy nadać kwietnikowi bardziej rustykalnego lub retro charakteru, sięgnijmy po stylowe okucia meblowe celowo postarzane z widocznymi śladami rdzy.

Takie skrzynki drewniane lub zwykłe deski drewniane możemy wykorzystać jako oryginalne kwietniki ścienne. Wystarczy przytwierdzić je do budynku i wzmocnić ich wytrzymałość na obciążenie, wykorzystując wsporniki na półki o niebanalnych kształtach w stylu retro, rustykalnym czy klasycznym, które dodatkowo dodadzą kwietnikom unikalnego wyglądu.

 

Okucia meblowe, uchwyty meblowe, szyldy na kluczyk – stylowe akcesoria meblowe do mebli DIY

 

Jednak meble DIY to nie tylko sprzęty, które wykonamy samodzielnie od podstaw. Zdecydowanie szybszym i prostszym sposobem na metamorfozę tarasu lub ogrodu, będą wykorzystane przez nas stare i zużyte meble, które nie nadają się już do użytku wewnątrz domu, a które od lat zalegają w piwnicy lub na strychu. Wystarczy jedynie zeszlifować ich powierzchnię i pomalować farbą w wybranym przez nas kolorze lub też pozostawić je w takim stanie, w jakim są – drugie życie damy im, wybierając do nich stylowe akcesoria meblowe.

Konstrukcje bardzo starych lub zniszczonych mebli warto dodatkowo wzmocnić, wykorzystując łączniki budowlane. Stare uchwyty meblowe wymieńmy na te w stylu rustykalnym czy retro, czarne lub w kolorze grafitu, które dzięki celowym efektom postarzania nadadzą naszym meblom DIY starodawnego, ale jednocześnie świeżego wyglądu. Warto także wykorzystać szyldy na kluczyk w tych meblach, które chcemy zamykać na klucz. Metamorfozę naszych starych mebli możemy przeprowadzić, wybierając do nich ciekawe i niebanalne okucia meblowe w stylu gotyckim, klasycznym, rustykalnym czy retro.

Skrzynki drewniane i stare meble, które nie nadają się już do użytkowania w domu, dzięki prostym zabiegom możemy wykorzystać i stworzyć z nich jedyne w swoim rodzaju, unikatowe meble DIY, które odmienią charakter każdego ogródka lub tarasu. Stylowe akcesoria meblowe, takie jak szyldy na kluczyk, okucia meblowe, uchwyty meblowe czy kółka meblowe to szybki i łatwy, a przy tym tani sposób, aby nadać zniszczonym meblom świeży wygląd. Możemy także wykorzystać skrzynki drewniane i łączniki budowlane, aby zbudować z nich oryginalne regały lub wyjątkowe kwietniki, które posłużą nam za dodatkowe przepierzenie dla tarasu lub balkonu. Tak naprawdę wybierając elementy drewniane oraz drobne akcesoria meblowe jesteśmy w stanie stworzyć aranżacje ogrodowe niepowtarzalne, a jednocześnie funkcjonale, w których jedyne, co nas ogranicza to nasza własna wyobraźnia.

styl jungle loft

Więcej w kategorii osłonki, doniczki i wazony wiszące