Nie od dziś wiadomo, że nawet drobne elementy potrafią całkowicie odmienić wygląd danego mebla. Dla miłośników niebanalnych, oryginalnych konstrukcji przygotowaliśmy szeroką ofertę stalowych nóg, które dodadzą wyjątkowego charakteru drewnianym blatom, półkom czy ławkom. Nietuzinkowa stylistyka mebla ze stalowymi nogami doskonale wpisze się w koncepcję aranżacji industrialnej, loftowej i rustykalnej. Odpowiednio spreparowane, umiejętnie postarzone nogi meblowe ze stali będą piękną dekoracją uzupełniającą wystrój klimatycznego wnętrza, a jednocześnie – rozwiązaniem niezwykle praktycznym, zwiększającym stabilność i trwałość mebli.

Rustykalne stalowe nogi – do jakich mebli?

W naszej ofercie można znaleźć stalowe nogi meblowe dedykowane do różnych typów mebli. Stalowe retro nogi do stołu odmienią najważniejszy mebel w jadalni, a niskie nogi stalowe typu x ozdobią loftową ławkę. Stoły, blaty, taborety, regały, konsole, stoliki kawowe – wszystkie te meble mogą zyskać zupełnie nowy wyraz dzięki zastosowaniu stylowych stalowych nóg. A jakie retro nogi meblowe wybrać? To zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. W aranżacjach industrialnych świetnie sprawdzą się nogi stalowe kwadratowe Loft. Dostępne są one w dwóch kolorach: stalowym lub czarnym. Świetnie komponują się z postarzanym drewnem, ale równie dobrze wyglądają w towarzystwie szkła czy kamienia. Połączenie klasycznej formy i nowoczesnego designu sprawia, że kwadratowe nogi stalowe pasują nie tylko do wnętrz w stylu loft i industrialnym, lecz także do pomieszczeń urządzonych w klimatach retro oraz do nowoczesnych, minimalistycznych stylizacji. W górnej części nogi znajdują się specjalnie przygotowane otwory montażowe, dzięki którym nogę można przymocować do blatu naprawdę solidnie. To niezawodna, stabilna konstrukcja zwiększająca funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania mebla.

nogi z płaskownika do stołu

Innym typem nóg polecanym do aranżacji industrialnych jest noga do ławy typu x. Takie stalowe nogi w kształcie litery x przywodzą na myśl dawne stoły kreślarskie i ławy robotnicze w zakładach przemysłowych. Solidne, masywne nogi stalowe w naturalnym, surowym odcieniu stali lub malowane na czarno świetnie komponują się z drewnianymi blatami, uwypuklając rysunek drewna i dodając domowemu wyposażeniu wyjątkowej zadziorności.

Miłośnikom klimatów retro polecamy nogi do stolika Flat. Utrzymane w czarnym kolorze, proste i skromne nogi idealnie nadają się do klimatów rustykalnych. Dodatkowym ich atutem jest fakt, iż można je zamontować prostopadle do blatu lub odchylone pod kątem, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości aranżacyjne i umożliwia stworzenie wyjątkowego, wymarzonego mebla w starym stylu. Dla osób poszukujących czegoś jeszcze bardziej starociowego mamy świetne nogi do stołu stalowe Retro. Wyjątkową cechą nóg, utrzymanych w surowym, stalowym wybarwieniu, są przecierki na łączeniach, które sprawiają, że nogi wyglądają na naprawdę wiekowe!

nogi flat stowe do stołu

Jeśli poszukujemy nóg meblowych w klimatach retro, ale zależy nam na uzyskaniu nieco delikatniejszego, lżejszego wizualnie rezultatu, warto zwrócić uwagę na nogę Hairpin podwójną z pręta. Zaokrąglona forma sprawia, że mebel, w którym zastosowano tego typu nogi, wydaje się lżejszy, a jego krawędzie łagodniejsze. Jednocześnie zachowany zostaje sielski charakter rustykalnego, postarzanego wyposażenia. Podobny efekt uzyskamy stosując rustykalne nogi stalowe z płaskownika.

Noga stalowa do stołu Trapez to kolejna nasza propozycja, która świetnie wpisuje się w nurt vintage. Tego typu nogi nie tylko pięknie się prezentują, ale też stanowią doskonałą, mocną podporę stołu. Warto zainwestować w takie rozwiązanie i nie martwić się ani dużym obciążeniem blatu, ani intensywną eksploatacją mebla. Stalowe trapezowe nogi zagwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania stołu.

Poszukując nóg meblowych, które dzięki swej dekoracyjnej formie od razu rzucają się w oczy, a jednocześnie stanowią wyjątkowo stabilną podporę blatu, należy skupić uwagę na podstawie pod blat typu kobyłka. Ta solidna stalowa konstrukcja dzięki swej masywności i złożoności daje naprawdę duże poczucie bezpieczeństwa i niezawodną podporę. Jednocześnie kształt nogi oraz efektowne odpryski dają niezwykle silny charakter retro. Z takimi stalowymi nogami w niebanalnej formie każdy blat będzie wyglądać nietuzinkowo!

Nogi meblowe ze stali – cechy charakterystyczne

Neutralna kolorystyka (stalowe nogi czarne lub utrzymane w barwie surowej stali), postarzające odpryski i przetarcia, niebanalna forma, solidność wykonania, dbałość o każdy detal, masywna konstrukcja, oryginalne rozwiązania i zróżnicowane kształty – tak w skrócie można opisać stalowe nogi meblowe z naszej oferty. Dodatkowym ich atutem jest obecność otworów montażowych, które znacznie ułatwiają stworzenie unikatowego, pięknego mebla. Decydując się na nogi z naszej oferty nie można się zawieść, to najwyższa jakość w przystępnej cenie i kwintesencja wyposażenia w stylu retro, loft i industrialnym.

nogi kwadratowe do stołu stolika ławy

Wyjątkowy design, czyli po co kupować same nogi meblowe?

Można, oczywiście, nabyć gotowe meble industrialne i rustykalne. Nabywając jednak oddzielnie blat i nogi meblowe można stworzyć wyjątkowe, niepowtarzalne konstrukcje, które idealnie wpiszą się w klimat konkretnej aranżacji. Możliwość wyboru kształtu nóg, ich koloru, sposobu montażu oraz dowolność w zestawianiu ich z blatami, siedziskami i elementami z innych tworzyw (drewno, kamień, szkło) pobudzają kreatywność i umożliwiają uzyskanie zaskakujących efektów. Jeśli marzy nam się wyjątkowy, nietuzinkowy mebel z duszą, który będzie nam odpowiadać zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym, z pewnością warto skusić się na stalowe nogi w starym stylu!