Święta to czas pełen magii. Grudzień to miesiąc wyjątkowy. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę, wystrój domu oraz dekoracje. My polecamy styl rustykalny. Dlaczego? Styl rustykalny nawiązuje do sielskości, jest ciepły i nastrojowy. Nawet jeśli nie króluje w Twoich wnętrzach, na czas świąt warto odstąpić od stylu przewodniego na rzecz rustykalnego i stworzyć niebanalne dekoracje. Zobacz nasze propozycje.

 

Kalendarz adwentowy – odliczamy dni do Bożego Narodzenia

Kalendarz adwentowy to świetny sposób na wykreowanie świątecznej atmosfery we wnętrzach już pierwszego dnia grudnia. Wystarczy pomysł, kreatywność i chwila czasu, by stworzyć wspaniałą ozdobę wnętrz. Styl rustykalny lubi naturalność – drewno, naturalne sznurki, gałązki świerku. Taki kalendarz będzie nie tylko atrakcją dla dzieci, ale spodoba się także dorosłym.

Swiąteczne osdoby retro

Fot: The Thud

Ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie

Doskonałym pomysłem na wykonanie świątecznych dekoracji są robótki ręczne. Oto kilka pomysłów na dekoracje w stylu rustykalnym.

Zawieszki z foremek do pierniczków to najprostsza z możliwych do zrobienia dekoracja. Wystarczy metalowe foremki powiesić na naturalnych, jutowych sznurkach i gotowe. Takie zawieszki mogą spełnić rolę dekoracji okiennej lub zastąpić bombki na choince.

choinkowe ozdoby w retro stylu

Fot: The DIY Dreamer

 

Śnieżynki i gwiazdki z patyków to łatwe do zrobienia ozdoby. Wystarczy jedna wyprawa do lasu, mocny klej i gotowe. Takie dekoracje mogą znaleźć się na stole lub zostać powieszone w oknie. Jeśli bliskim chcesz podarować coś własnoręcznie zrobionego – gwiazdki doczepione do prezentu będą idealnym upominkiem.

jak zrobić ozdoby choinkoweFot: Pinterest

 

Rustykalna choinka

Choinka, szczególnie ta naturalna, doskonale komponuje się z naturalnymi, rustykalnymi ozdobami. Można je zrobić własnoręcznie lub kupić. Drewniane zawieszki warto uzupełnić o plastry suszonych pomarańczy czy cytryn. Delikatne światełka o ciepłej, żółtej barwie dodadzą blasku tej surowości. Donicę takiej choinki warto owiązać naturalną, lnianą tkaniną.

świeta w rustykalnym domuFot: Funky Junk Interiors

Jeśli nie chcesz się decydować na duże drzewko, drewniana choinka z powodzeniem je zastąpi i wprowadzi do wnętrz klimat rustykalnych świąt.

 

Świąteczny stół w stylu rustykalnym

Świąteczny stół to nie tylko zgromadzeni przy nim domownicy, goście i potrawy. To także dekoracja, która buduje atmosferę. Zobacz jak można udekorować go w stylu rustykalnym.

Surowe drewno i blask świec to duet idealny. Minimalistyczny i piękny zarazem. Jeśli wydaje się Tobie nieco mdły, wybierz świece w intensywnym kolorze czerwieni lub błyszczące – złote lub srebrne. Bo rustykalny stół i święta w takim klimacie pozwolą nie tylko nacieszyć oko, ale także wyciszyć się, zrelaksować i zwolnić. Na taką właśnie sielskość pozwala klimat rustykalny.

Stroik światecznyFot: By Lynny