Metalowe obrazy 3D - oryginalne dzieła sztuki

Pewnie pamiętasz jeszcze dekoracje ścienne z poprzednich epok, kiedy w wielu pomieszczeniach znajdowały się takie same obrazy? Czasem na ścianach umieszczane były plakaty oprawione w ramkę, pejzaże, martwa natura lub obrazy sakralne. Obecnie aranżacje wnętrz coraz bardziej uciekają od schematów i kierują się w stronę oryginalności. Każde nowoczesne i odrębne dekorowanie ścian pomieszczeń jest warte uwagi. Jeśli także szukasz elementu, którym zaskoczysz odwiedzających Cię gości, zastanów się nad obrazami metalowymi 3D.

Oryginalne obrazy 3D o nietypowych formach

Obraz na ścianę kojarzy się z płótnem i naniesionym na nim wzorem. Tymczasem twórcy wystawiający swoje produkty na stronie rustykalneuchwyty.pl poszli o krok do przodu. W przypadku metalowych obrazów 3D zgadza się w zasadzie tylko możliwość zawieszenia tej dekoracji na ścianie. Obrazy wykonywane są ze stali, która ma postać arkusza i następnie formowana jest w odpowiedni kształt. Prostymi ręcznymi metodami wybija się arkusz w taki sposób, że wybrany wzór staje się wypukły. Różne wielkości elementów, odrębne płaszczyzny uderzenia i zachowanie stali sprawiają, że każdy obraz ma nieco inny kształt.

Obraz 3D metalowy GOLDEN GATE

Obraz 3D metalowy GOLDEN GATE

Można zatem powiedzieć, że metalowe obrazy 3D to tak naprawdę płaskorzeźby wykonane z ręcznie formowanych arkuszy blachy. Nie jest to jednak cała prawda, ponieważ powierzchnia zdobiona jest farbami. Ręcznie malowane powierzchnie podkreślają trójwymiarowy charakter tych dekoracji i sprawiają, że produkt jest jeszcze bardziej oryginalny. Do tego dochodzą dodatkowe efekty w postaci przetarć czy kontrolowanych ognisk korozji, które w ciekawy sposób postarzają obrazy. Nie znajdziesz dwóch takich samych produktów, nawet jeśli zamówisz dwa obrazy z tym samym numerem katalogowym.

Dodatkowo na oryginalność takiej dekoracji wpływa zastosowanie dodatków. Na części z oferowanych produktów znajdziesz wtopione części maszyn lub konstrukcji. Możesz dostrzec w nich metalowe nakrętki, śruby czy wąskie druty imitujące konstrukcję kół rowerowych, motorowych czy samochodowych. Wszystkie są wyczuwalne pod powierzchnią dłoni i wręcz zachęcają do przejechania palcami po ich powierzchni.

Gdzie można wykorzystać metalowe obrazy 3D?

Prezentowane metalowe obrazy 3D to produkty o wielu formach i przedstawiające różne przedmioty czy pejzaże. Najczęściej widnieje na nich wizerunek maszyn i urządzeń technicznych, takich jak samoloty, łodzie, tramwaje czy motocykle. Część z nich przedstawia także widoki mniej związane z przemysłem. Mogą Cię zainteresować motywy zwierzęce, roślinne czy pejzaże przywołujące skojarzenia z letnim okresem.

Mogą Cię zainteresować


Zróżnicowany asortyment metalowych obrazów 3D sprawia, że ich zastosowanie także może być różnorodne. Dekoracje z wizerunkiem maszyn i pojazdów najlepiej sprawdzą się we wnętrzach industrialnych. Ich kolorystyka i zastosowane efekty poprawiające dekoracyjny charakter najlepiej prezentują się na przestronnych białych ściana wnętrz loftowych. Możesz umieścić je nie tylko w mieszkaniu, ale także w warsztacie pasjon atów majsterkowania.

Jeszcze większe możliwości do zastosowania znajdziesz dla pejzaży czy obrazów przedstawiających motywy zwierzęce. Naturalnym miejscem dla nich są przedpokoje lub pokoje gościnne. Jednak jeśli prowadzisz pensjonat czy lokal gastronomiczny z naturalną żywnością, takie dekoracje okażą się strzałem w dziesiątkę. Będą znakomicie pasowały zarówno do wnętrz o charakterze rustykalnym, prowansalskim, jak i klasycznych. Sprawdzą się w obiektach agroturystycznych, w których podkreślą naturalny i oryginalny charakter takiego miejsca. Docenisz także ich trwałość i odporność na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne.

Metalowe obrazy 3D w walce o środowisko naturalne

Podczas likwidacji lub modernizacji dużych zakładów przemysłowych część elementów stalowych jest odzyskiwanych i trafia do ponownego przetopienia. Jednak dla firm demontujących opłacalne jest pozyskiwanie tylko większych elementów. Tymczasem mniejsze pozostałości w postaci drutów, nakrętek, śrub, sprężyn czy innych podobnych elementów są wyrzucane.

Obraz metalowy 3D LOFT SAMOLOT 4

Obraz metalowy 3D LOFT SAMOLOT 4

W produktach oferowanych przez sklep rustykalneuchwyty.pl wszystkie te elementy otrzymują drugie życie i są ponownie eksploatowane. Akcesoria przez lata tworzące solidne łączenia obecnie stają się częścią dekoracji. Fragmenty niepotrzebne i mało wartościowe z punktu widzenia przetwórstwa, wykorzystywane są do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki. W związku z tym śmiało można uznać produkty za ekologiczne, a do ich stworzenia nie zostały specjalnie pozyskiwane zasoby naturalne. Wszystkie elementy już się wysłużyły, a teraz czeka je spokojny odpoczynek na ścianach mieszkań, pensjonatów czy warsztatów.

Jeśli po wielu latach eksploatacji uznasz, że obraz jest Ci już niepotrzebny, również nie będzie on stanowił uciążliwego odpadu. Możesz zawieźć go na złom albo wykorzystać w domu. Trwały arkusz blachy przyda się przy tworzeniu konstrukcji w ogrodzie. Sprawdzi się także jako element domowego warsztatu majsterkowicza. Od Ciebie zależy jakie kolejne zadania postawisz przed tymi metalowymi elementami.